Ogłoszenia duszpasterskie: Niedziela 11 czerwca 2023 r. – odpust św. Antoniego

 

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy odpust parafialny św. Antoniego. Przychodzimy uwielbiać Pana Boga za wszystkie Jego dary dobroci, także te otrzymane dzięki wstawiennictwu naszego patrona, św. Antoniego, i wypraszać sobie i innym dalsze potrzebne nam łaski, zwłaszcza żywej wiary i duchowej odnowy  dusz przez pojednanie z Bogiem i skorzystanie z daru odpustu zupełnego. O godz. 12.30 Sumę odpustową celebruje pochodzący z naszej parafii ks. Krystian Bajkowski.

2. Jutro 12 czerwca przypada 68. rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego.

3. Trwa oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – zapraszamy do uczestnictwa o godz. 18.00 w Eucharystii oraz w procesji eucharystycznej. Na zakończenie oktawy w czwartek 15 czerwca błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół leczniczych oraz błogosławieństwo dzieci.

4. We wtorek 13 czerwca przeżywamy dzień fatimski: po Mszy świętej o godz.18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec w intencjach poleconych przez Matkę Bożą w Fatimie, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna   z racji oktawy Bożego Ciała.

5. W czwartek o godz. 10.00 Msza święta w intencji społeczności Szkoły Podstawowej w Dubicy połączona z błogosławieństwem sztandaru szkoły. 

6. W piątek 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusowemu można uzyskać odpust zupełny. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W sobotę 17 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

8. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na rozmowę z duszpasterzem podsumowującą dotychczasowe przygotowanie, które odbędzie się na starej plebanii: w czwartek 15 czerwca po Mszy wieczornej – kl. VII z Wisznic; w piątek 16 czerwca - kl. VIII z Wisznic, w sobotę 17 czerwca o godz. 9.00 - kl. VII i VIII z Dubicy.

9. W sobotę 17 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 na starej plebanii rozpoczynamy kolejny cykl katechez chrzcielnych dla rodziców i chrzestnych.  

10. Bóg zapłać mieszkańcom Wygody i Wygody bloki za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o to parafian z ulicy Rowińskiej.

  11. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę - 3789 zł., do puszek na budowę kościołów w naszej diecezji – 921 zł.

  11. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Śladami św. Antoniego. Historia wywiezienia obrazu Matki Bożej z Kodnia na Jasną Górę. Umarłych godnie pogrzebać – od 1 lipca w naszej diecezji zostanie obowiązywać nowy dekret dotyczący celebracji pogrzebów. Wspomnienia z nauki religii sprzed lat.

  12. W ostatnim tygodniu zmarła Stefania Kurowska (l. 92) z Marylina. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.