Ogłoszenia duszpasterskie: 12. Niedziela zwykła 18 czerwca 2023 r.

 

1.Wczoraj w katedrze siedleckiej biskup siedlecki Kazimierz Gurda wyświęcił dla naszej diecezji czterech nowych księży. Podziękujmy Panu Bogu za nich, otoczmy gorącą modlitwą i módlmy się wszyscy o nowe powołania liczne i święte powołania, aby nie zabrakło nam kapłanów. 

2. W środę 21 czerwca w Wisznicach odbędą się uroczystości pogrzebowe Stanisława Soleckiego,  jednego w wielu niezłomnych polskich żołnierzy, którzy walczyli o naszej wolność Ojczyzny i oddali za nią życie, zamordowani przez komunistów. Stanisław Solecki urodził się w roku 1926 w Plancie w powiecie radzyńskim. W czasie okupacji niemieckiej od 1943 r. służył w Batalionach Chłopskich,  a następnie w oddziale Armii Krajowej. Po rozbrojeniu oddziału przez Sowietów został osadzony w obozie na Majdanku, skąd udało mu się wrócić do pracy w gospodarstwie. Na początku 1946 r. z obawy przed ponownym aresztowaniem wyjechał w poszukiwaniu pracy do Szczecina i tam w lipcu został aresztowany i wyrokiem sądu skazany na karę śmierci. Wyrok śmierci wykonano 30 sierpnia w wiezieniu w Szczecinie. Szczątki jego ciała zostały odnalezione w 2021 r. przez IPN na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy z asystą wojskową: godz. 9.45 wprowadzenie trumny do kościoła, modlitewne czuwanie, 11.00 Msza pogrzebowa, po Mszy przejazd konduktu na nasz cmentarz parafialny. Szczątkami ciała zostaną pochowane w grobie jego rodziców Piotra i Anny Soleckich. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Serdecznie dziękujmy wszystkim, których wysiłki i starania przyczyniły się to tego, że po kilkudziesięciu latach od śmierci będzie on wreszcie miał pogrzeb, na jaki od Ojczyzny zasłużył.   

3.W piątek 23 czerwca zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Zapraszamy dzieci, młodzież szkolną oraz nauczycieli i rodziców na okolicznościową Mszę świętą o godz. 8.00. Przybądźmy podziękować Panu Bogu za Jego opiekę nad nami, a także naszym nauczycielom, katechetom, wychowawcom za całoroczny trud nauczania i wychowania. Prosimy, aby dzieci i starsi uczniowie przystąpili do sakramentu pokuty i przyjęli Komunię świętą. Po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w comiesięcznej modlitwie do błog. Męczenników Podlaskich. Z racji obchodzonego Dnia Ojca modlitwą, wdzięcznością i szacunkiem otoczmy wszystkich ojców.

4. W sobotę 24 czerwca przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Nasz ks. senior prałat Jan Gogłoza obchodzi imieniny (a 29 czerwca – 65. rocznicę święceń kapłańskich). 

5. W sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00 na starej plebanii odbędzie się kolejna katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.  

7. W przyszłą niedzielę 25 czerwca po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się w naszym kościele koncert muzyki sakralnej (Angelika Rzewuska – śpiew; Jan Pentak Słowacja/Niemcy - organy). Serdecznie zapraszamy do udziału, ufając, że dostarczy nam wiele duchowych i artystycznych przeżyć.

8. Bóg zapłać mieszkańcom ulicy Rowińskiej za posprzątanie kościoła. Ponieważ wciąż nie mamy kościelnego, dlatego w tym tygodniu prosimy o sprzątanie parafian z ul. Fabrycznej, Krzywej, Partyzantów, Krótkiej i Żabiej.

  9. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę - 4554 zł. Dziś puszka na KUL.

  10. Należność za wywóz śmieci z cmentarza wynosi 8499 zł. Jeszcze raz prosimy o szlachetny umiar w dekorowaniu grobów i przypominamy o obowiązku segregowania i wyrzucania śmieci do właściwych pojemników.

  11. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Nowi księża diecezji siedleckiej. Co dzisiaj znaczy być dobrym ojcem? Przygotowania do uroczystości 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.