Ogłoszenia duszpasterskie: 12. Niedziela zwykła 25 czerwca 2023 r.

 

1. Dziś podczas Mszy świętych czytany jest List pasterski Konferencji Episkopatu Polski poświęcony beatyfikacji Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci, którzy oddali życie ratując rodziny żydowskie w czasie II wojny światowej. Po Mszy świętej o godz. 11.00 zapraszamy  do wysłuchania koncertu organowego: wystąpią Mateusz i Angelika Rzewuscy. Z racji koncertu nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.40 (przed Mszą o godz. 17.00).

2. W czwartek 29 czerwca przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy i wdzięczności Panu Bogu za Kościół święty, zbudowany na fundamencie Apostołów, ustanowiony dla zbawienia wszystkich ludzi. Osoby posługujące się dewocjonaliami pobłogosławionymi przez papieża lub biskupa, odmawiając Wyznanie wiary mogą uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy na Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 (nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.40). Taca – Świętopietrze dla Stolicy Apostolskiej. Nasz ks. senior prałat Jan Gogłoza obchodzi 65. rocznicę święceń kapłańskich.

3. W piątek na Mszy świętej o godz. 8.00 dziękowaliśmy Panu Bogu za Jego dobroć i opiekę nad nami w zakończonym roku szkolnym, za pracę naszych nauczycieli, katechetów i wychowawców oraz modliliśmy się o szczęśliwe wakacje. Jako ludzie wierzący nie pozwólmy, aby czas wakacji i urlopów oddalił nas od Boga i jedności ze wspólnotą Kościoła przez rezygnację z uczestnictwa w niedzielnych Mszach świętych i brak systematycznej codziennej modlitwy. Prosimy o to szczególnie rodziców, którzy ponoszą przed Bogiem odpowiedzialność za wychowanie w wierze swoich dzieci. 

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

5. W niedzielę za tydzień 2 lipca – pierwszą miesiąca - po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w białych strojach.

6. W niedzielę 2 lipca w liturgiczne wspomnienie NMP Kodeńskiej, Matki Jedności w sanktuarium w Kodniu Diecezjalny Dzień Chorego. O godz. 12.00 na Kalwarii kodeńskiej Msza święta w intencji chorych pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

7. Bóg zapłać za udział w podniosłej środowej uroczystości pogrzebowej żołnierza niezłomnego Stanisława Soleckiego (1926-1946) oraz za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.   

8. W tym tygodniu w Wisznicach rozpocznie się pierwszy z trzech wakacyjnych turnusów rekolekcji oazowych.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom ulic Fabrycznej, Krzywej, Partyzantów, Krótkiej i Żabiej. W tym tygodniu prosimy o to parafian z pozostałych ulic w Wisznicach: Ogrodowej, Nowej, Przemysłowej, Włodawskiej i Zawadzkiego. 

  10. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę - 3743 zł.; do puszek na KUL – 633 zł.

  11. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: „Wszystko się toleruje, tylko nie Boga” – rozmowę z kard. Gerhardem Ludwigiem Mullerem, byłym prefektem watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Nie bójcie się ludzi! Dlaczego członkowie Kół Różańcowych mają obowiązek duchowej formacji?

  12. W ostatnim tygodniu zmarli: Michał Klimkowicz (l. 33) z ul. Warszawskiej i Helena Gnyś (l. 66) z ul. Zielonej w Wisznicach. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Rodzinom i bliskim składamy serdeczne współczucie.

  13. Intencje modlitwy na lipiec 2023 r.:

* Papieska – Aby katolicy umieścili w centrum swego życia celebrację Eucharystii, która dogłębnie przemienia relacje międzyludzkie i otwiera na spotkanie z Bogiem i naszymi braćmi i siostrami.

* Diecezjalna – O odkrycie wartości Kościoła Chrystusowego jako miejsca zbawienia i źródła łaski Bożej dla poszukujących oraz odwagę głoszenia Chrystusa jako jedynego Zbawiciela w naszym codziennym życiu.

* Parafialna – Abyśmy podczas wakacji nie wstydzili się wyznawać naszej wiary i wszędzie odważnie przyznawali do Chrystusa.

  14. Wójt Gminy Wisznice informuje, że w niedzielę 2 lipca o godz. 18.15 w sali widowiskowej GOiK odbędzie się spotkanie w sprawie planowanej inwestycji budowy farmy fotowoltaicznej w obrębie ewidencyjnym: Kolonia Wisznice, nieopodal ul. Polnej i osiedla Wrzosy i zaprasza serdecznie osoby zainteresowane do udziału.