Ogłoszenia duszpasterskie: 13. Niedziela zwykła 2 lipca 2023 r.

 

1. Dziś w pierwszą miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła. W Kodniu Diecezjalny Dzień Chorego - o godz. 12.00 na Kalwarii kodeńskiej Msza święta w intencji chorych pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

2. W tym tygodniu z racji wakacji i urlopu księży w dni powszednie Msze święte będą sprawowane według następującego porządku: od poniedziałku do środy tylko o godz. 6.30. w czwartek – o godz. 18.00 (od 17.00 z racji pierwszego czwartku miesiąca Godzina święta), w piątek (pierwszy miesiąca) - o godz. 6.30 i 18.00, w sobotę - o godz. 18.00.

3. Od kilku dni w Wisznicach odbywa się pierwszy wakacyjny turnus rekolekcji oazowych. Ks. moderatorowi Radosławowi Piotrowskiemu, animatorom i wszystkim uczestnikom życzymy owocnego duchowo pobytu i wielu Bożych łask.

4. Prosimy rodziców,  aby podczas wakacji nie zaprzestali się troszczyć o wiarę i dalsze religijne wychowanie swoich dzieci. Pamiętajmy wszyscy, że „nie ma wakacji” od Pana  Boga, od codziennej modlitwy, uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz zachowania przykazań Bożych i kościelnych!

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom z ulic: Ogrodowej, Nowej, Przemysłowej, Włodawskiej i Zawadzkiego. W tym tygodniu prosimy o to mieszkańców Curyna.

  6. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę - 3946 zł.; w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła dla Stolicy Apostolskiej – 1005 zł.

  7. Od dzisiejszej niedzieli w niedziele podczas wakacji w godz. 15.00-19.00 na starej plebanii czynna jest parafialna kawiarenka. Serdecznie zapraszamy!

  8. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Zmiany kapłańskie w naszej diecezji. Żyjemy w czasach, w których ludzie zamiast się wstydzić, chlubią się swoimi grzechami. Relację z uroczystości pogrzebowych w Wisznicach żołnierza niezłomnego śp. Stanisława Soleckiego.