Ogłoszenia duszpasterskie: 15. Niedziela zwykła 16 lipca 2023 r.

 

1.           W tym tygodniu z racji wakacji i urlopu księży Msze święte: od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, w sobotę  o godz. 6.30 i 18.00.

2. W sobotę 22 lipca przypada święto św. Marii Magdaleny.

3. W przyszłą niedzielę 23 lipca rozpoczyna się XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Podczas tych dni (23-30.07) podziękujmy Panu Bogu za nasze podróże bez wypadków i w podziękowaniu złóżmy ofiary na środki transportu potrzebne polskim misjonarzom i misjonarkom: 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. W naszej parafii błogosławieństwo pojazdów połączone ze zbiórką ofiar na środki transportu dla misjonarzy będzie się w niedzielę 23 lipca po Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00.

4. Serdecznie witamy i pozdrawiamy uczestników drugiego turnusu rekolekcji oazowych na czele z ks. moderatorem Grzegorzem Bielakiem. Życzymy wielu Bożych łask i owocnego duchowo pobytu.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom Rowin. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie parafian z Łyniewa.

6. Módlmy się o obfite błogosławieństwo Boże dla rolników na czas rozpoczynających się prac żniwnych. Pragniemy także poinformować o zaplanowanych parafialnych dożynkach, które odbędą się w ostatnią niedzielę sierpnia (27.08).  Dlatego prosimy o pozostawienie pędów zbóż potrzebnych do wykonania dożynkowych wieńców.

7. Bóg zapłać p. Henrykowi Stolarczukowi i jego pracownikom za pocięcie i porąbanie drzewa do kominka do ogrzewania starej plebanii.  

  8. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę - 4043 zł.

  9. Od godz. 15.00 do 19.00 otwarta jest parafialna kawiarenka. Serdecznie zapraszamy!

  10. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Szkaplerz – znak Maryi, który chroni. Pielgrzymowanie to czas łaski i duchowego umocnienia. „Tam gdzie owce, tam pasterz” - powstaje film opowiadający historię niemieckiego mordu 51 mieszkańców wsi Rudno i ich proboszcza ks. Romana Ryczkowskiego.