Ogłoszenia duszpasterskie: 16. Niedziela zwykła 23 lipca 2023 r.

 

1.           W tym tygodniu z racji wakacji i urlopu księży Msze święte: od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, w sobotę o godz. 6.30 i 18.00.

2.           Dziś rozpoczyna się XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych. Po Mszach świętych o godz.  9.00 i 11.00 błogosławieństwo pojazdów połączone ze zbiórką ofiar na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek, które złożymy jako wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za opiekę nad nami podczas drogi i podróże bez wypadków: 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy.

3.           Po hasłem: Jego Miłosierdzie z pokolenia na pokolenie (Łk 1,50) obchodzimy dziś także III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Szanujmy starszych, z którymi łączy nas to same dziedzictwo i od których otrzymaliśmy dar przynależności do Kościoła. Nie pozwólmy, by zostali odtrąceni! – pisze papież Franciszek w okolicznościowym orędziu.  

4. W liturgii tygodnia obchodzimy: 25 lipca – Święto św. Jakuba Apostoła. 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, emerytom.  

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom Łyniewa. W tym tygodniu o sprzątanie prosimy mieszkańców Zacisza i Kolonii Wisznice.

  6. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę - 3672 zł.

  7. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Z Kościołem na misyjnych drogach. Modlić się – ale jak? Modlitwa psalmami nieocenioną i ciągle aktualną pomocą w przeżywaniu wiary. „Po pierwsze: zdrowy rozsądek” – jak nie dać się oszukać telefonicznym oszustom i naciągaczom?

  8. W ostatnim tygodniu zmarł Arkadiusz Romaniuk (l. 30) z Curyna. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.