Ogłoszenia duszpasterskie: 17. Niedziela zwykła 30 lipca 2023 r.

 

1.           W tym tygodniu Msze święte: o godz. 6.30 - w poniedziałek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę, o godz. 18.00 - od wtorku do soboty.

2.           Pojutrze rozpoczyna się sierpień: miesiąc świąt maryjnych, 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej (15.08.br.), licznych pielgrzymek i wielu przełomowych wydarzeń w dziejach naszej Ojczyzny - w którym z miłości do Boga i bliźnich oraz w poczuciu odpowiedzialności za Polskę, a zwłaszcza jej młode pokolenie, po raz kolejny wezwani jesteśmy do dobrowolnej rezygnacji z alkoholu, modlitwy oraz innych działań dla trzeźwości narodu, parafii i naszych rodzin.

3. We wtorek 1 sierpnia przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.

4. Rozpoczyna się 43. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę (jako pierwsi 31.07 wyruszą pielgrzymi z Włodawy). Wierni z parafii czterech dekanatów: hańskiego, parczewskiego, włodawskiego i naszego wisznickiego zostali włączeni do grupy 14. – w środę 2 sierpnia wyruszą na Jasną Górę z Parczewa; zapisy na pielgrzymkę i zdawanie bagaży w Parczewie we wtorek 1 sierpnia w godz. 15.00-18.00, wpisowe i opłata za bagaż 180 zł. Dołóżmy starań, aby, oprócz ks. proboszcza, jeszcze inni przedstawiciele naszej parafii poszli do Matki Bożej. Serdecznie zachęcamy! Gorąco zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w duchowym pielgrzymowaniu podczas trwania pielgrzymki: od wtorku 1 sierpnia zapraszamy do udziału w modlitewnych pielgrzymkowych spotkaniach w naszym kościele: godz. 18.00 Msza święta, cząstka różańca, Apel Jasnogórski. W tym tygodniu o przygotowanie i prowadzenie modlitwy różańcowej prosimy: wtorek – Curyn; środa – Kolonia Wisznice; czwartek – Dubica Dolna, piątek – Dubica Górna, sobota – Łyniew i Marylin,

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek miesiąca (od 17.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota.

6.  W piątek 4 sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona wszystkich proboszczów i księży.

7. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego – w naszej parafii główny odpust. Zapraszamy przede wszystkim na uroczystą Sumę odpustową o godz. 12.30, którą odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. Jarosław Dziedzic, misjonarz pracujący w Boliwii, zakończoną procesję eucharystyczną. Prosimy o przygotowanie odpustowej liturgii i procesji. 

8. Rozpoczęliśmy przygotowania związane z organizacją jubileuszowej 25. Pielgrzymki z Wisznic do Kodnia, która odbędzie się poniedziałek 14 sierpnia. Prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymki i organizujących pielgrzymkę.

9. Trwajmy w duchowej łączności z młodzieżą, która uczestniczy w 37. Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, obchodzonych pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” - w tym tygodniu do stolicy Portugalii przybędzie papież Franciszek. Zachęcamy do oglądania najważniejszych spotkań ŚDM dzięki transmisji w TVP: piątek 4.08 g. 19.00 - Droga Krzyżowa; sobota 5.08 g. 21.30 - czuwanie modlitewne; niedziela 6.08 g. 10.00 - Msza święta posłania. 

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom Zacisza i Kolonii Wisznice. W tym tygodniu, przed odpustem, o sprzątanie prosimy parafin z Dubicy Górnej.

  11. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę - 3905 zł., na środki transportu dla polskich misjonarzy podczas błogosławieństwa pojazdów – 2113 zł. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.30 taca dla ks. misjonarza Jarosława Dziedzica.

  12. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Program obchodów 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Jak nie wypaczyć pobożności maryjnej? „Świętość”, która nie uświęca – nie da się działać we wszystkich wspólnotach, uczestniczyć we wszystkich rekolekcjach i odmawiać wszystkich modlitw - czym grozi duchowy przesyt? Na czym polega duchowe pielgrzymowanie? Materiały formacyjne dla Kół Różańcowych.

  13. Intencje Apostolstwa Modlitwy na sierpień 2023 r:

Papieska - Aby Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomogły młodym ludziom wyruszyć w drogę, żyć Ewangelią i być jej świadkami we wlanym życiu.

Diecezjalna – O trzeźwość w naszym narodzie. Polecamy osoby uzależnione także od mediów, by z pomocą łaski Bożej zostały uwolnione od zniewoleń.

Parafialna – Abyśmy naszego życia wiary nie zamykali w aktach prywatnej pobożności, lecz wszędzie odważnie przyznawali się do Chrystusa i Jego Kościoła i duchem Ewangelii przenikali wszystkie dziedziny życia i życiowe sytuacje.

 14. Nadal potrzeba ok. 30 miejsc na stancji dla uczniów LO w Wisznicach, osoby mogące  przyjąć młodzież na stancję proszone są o kontakt z sekretariatem Szkoły