Ogłoszenia duszpasterskie:

         Niedziela 6 sierpnia 2023 r. - Odpust Przemienienia Pańskiego

 

1. Przeżywamy dziś odpust Przemienienia Pańskiego. Sumę odpustową o godz.   12.30 odprawi i wygłosi Słowo Boże ks. Jarosław Dziedzic, misjonarz pracujący
w Boliwii
, zakończoną procesją eucharystyczną. (Pozostałe Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 17.00). Ofiary na tacę na Sumie są przeznaczone dla ks. misjonarza. Niech dzień naszego głównego parafialnego odpustu będzie okazją do pełnego pojednania się
z Bogiem i Kościołem przez spowiedź i Komunię świętą oraz łaskę odpustu zupełnego. Bóg zapłać wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg naszego parafialnego święta.

2. W tym tygodniu Msze święte: w piątek tylko o godz. 6.30; w pozostałe dni (oprócz piątku) o godz. 18.00.

3.Trwajmy w duchowej łączności z naszym księdzem proboszczem i wszystkimi          pielgrzymami uczestniczącymi w PPP na Jasną Górę i jeszcze liczniej niż dotąd gromadźmy się na modlitewnych pielgrzymkowych spotkaniach w naszym kościele
(godz. 18.00 Msza święta, cząstka różańca, Apel Jasnogórski). W tym tygodniu
o przygotowanie i prowadzenie modlitwy różańcowej prosimy: poniedziałek - Rowiny; wtorek – Wygodę i Wygodę bloki; środa – Małgorzacin; czwartek –  Wisznice, ul. Kościelna; sobota – Wisznice, ul. Warszawska.

4. We wtorek 8 sierpnia wieczorem przybędą do Dubicy uczestniczy XV Podlaskiej Pielgrzymki w Hołdzie Kawalerii Rzeczpospolitej. Tak jak dotąd przyjmijmy ich otwartym i szlachetnym sercem na odpoczynek przed dalszą drogą.

5. W tym tygodniu w piątek i sobotę w godz. 15.00-18.00 na starej plebanii zapisy na XXV Pielgrzymkę z Wisznic do Kodnia. Pielgrzymka odbędzie się w poniedziałek 14 sierpnia i wyruszy z kościoła w Wisznicach o godz. 5.00.

6. Dziś w Lizbonie kończą się 37. Światowe Dni Młodzieży.

7. Od piątku w Wisznicach odbywa się III turnus rekolekcji oazowych, który prowadzi ks. Marcin Sulej.

8. W przyszłą niedzielę 13 sierpnia po Mszy świętej o godz. 17.00 różaniec fatimski.

9. W przyszłą niedzielę w Kodniu rozpoczną się trzydniowe uroczystości 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. 

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom Dubicy Górnej. W tym tygodniu prosimy do sprzątania parafian z Dubicy Dolnej.

  11. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 4554 zł

  12. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: relacja z rekolekcji Oazowych
w Wisznicach, o historii powrotu obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, o konsekwencji brawury za kierownicą, zwłaszcza młodych ludzi, mówię policjanci i lekarze. Wyniki badań wskazują, że największy problem mamy z historią najnowszą. W konsekwencji młodzi ludzie mylą bohaterów z antybohaterami. Czy istnieje sposób na odczarowanie polskiej edukacji historycznej?

13. Nadal potrzeba wolnych pokoi na stancje dla uczniów LO w Wisznicach, osoby mogące  przyjąć młodzież proszone są o kontakt z sekretariatem Szkoły.

14. Zapraszamy serdecznie do naszej parafialnej kawiarenki, czynnej dzisiaj od 15:00 do 19:00.

15. W ostatnim tygodniu zmarł Kazimierz Prokopiuk  (l. 61) z Curyna i Robert Żwiruk (l. 38) z Wisznic z ul. Warszawskiej, jego pogrzeb będzie we środę (09.08)
o godz. 10:15 różaniec i o godz. 11:00 Msza Św. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.