Ogłoszenia duszpasterskie: 19. Niedziela zwykła 13 sierpnia 2023 r.

 

1. Przeżywamy dziś kolejny dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 17.00 różaniec i procesja ulicami naszej miejscowości.

2. W tym tygodniu Msze święte w związku z urlopem księży: w poniedziałek tylko o godz. 6.30; we wtorek w Uroczystość Wniebowzięcia NMP według porządku niedzielnego, od środy do piątku o 6.30, w sobotę o 6.30 i 18.00.

3.  Bóg zapłać za dar sierpniowej abstynencji od alkoholu.

4. We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP (Matki Bożej Zielnej) i wielkie Święto narodowe, upamiętniające rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Z racji uroczystość jesteśmy zobowiązani uczestniczyć we Mszy świętejMsze święte z błogosławieństwem ziół o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. Pamiętajmy w modlitwie o poległych za Ojczyznę; na naszych domach wywieśmy biało-czerwoną flagę.

5. W przyszłą niedzielę 20 sierpnia w naszym kościele po Mszy świętej o godz. 11.00 (ok. g. 12.00) odbędzie się koncert organowy. Wystąpią Michał Mogiła, Jarosław Podsiadlik, Rafał Dołęga i Adam Sadowski. Koncert odbywa się w ramach trwającego Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej.

6. Bóg zapłać wszystkim uczestnikom modlitewnych pielgrzymkowych spotkań w naszym kościele i duchowe wsparcie pątników 43. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

7. Bóg zapłać mieszkańcom Dubicy za zorganizowanie i przyjęcie we wtorek 8 sierpnia uczestników XV Podlaskiej Pielgrzymki w Hołdzie Kawalerii Rzeczpospolitej.

8. Jutro 14 sierpnia o godz. 5.00 rano z kościoła w Wisznicach wyruszy 25. pielgrzymka do Kodnia. Uczestników pielgrzymki prosimy o uszanowanie jej religijno-pokutnego charakteru, wzięcie różańca i ubranie odpowiedniego skromnego stroju.

9. Dzisiaj w Kodniu rozpoczynają się trzydniowe uroczystości 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Zachęcamy do uczestnictwa w tych wielkich wydarzeniach.

10. W sobotę 19 sierpnia po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie poświecone przygotowaniu Mszy świętej dziękczynnej za tegoroczne żniwa  i uroczystości dożynkowych, które w naszej parafii obędą się w niedzielę za dwa tygodnie 27 sierpnia. 

11. W związku z powodzią, która w ostatnich dniach nawiedziła Słowenię, powodując ogromne zniszczenia i ludzkie tragedie, biskup siedlecki Kazimierz Gurda – odpowiadając na apel przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski arcybiskupa  Stanisława Gądeckiego – prosi wszystkich diecezjan o modlitwę za poszkodowanych i przeprowadzanie zbiórki do puszek w uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia.

12. Bóg zapłać za ofiary zebrane w niedzielę 6 sierpnia: na tacę – 3192 zł., dla ks. misjonarza podczas sumy odpustowej – 2150 zł.

13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom Dubicy Dolnej. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania parafian z ul. Kościelnej i Kraszewskiego.

14. Organizujemy wyjazd do Leśnej Podlaskiej na Pielgrzymkę Żywego  Różańca - w sobotę 26 sierpnia br. Koszt: 25 zł., wyjazd o godz. 8:00. Informacje i zapisy pod nr tel.: 534-994-589 (p. Joanna Dudzińska), 509-764-411 (p. Teresa Trochonowicz).

15. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Czym dla młodych z naszej diecezji był udział w Światowych Dniach Młodzieży? Co można, a czego nie wypada robić podczas Liturgii? Św. o. Maksymilian Kolbe znany jest głównie z tego, że oddał swoje życie za drugiego człowieka - po latach światło dzienne ujrzały także inne dowody jego świętości.

16. Nadal potrzeba wolnych pokoi na stancje dla uczniów LO w Wisznicach, osoby mogące  przyjąć młodzież proszone są o kontakt z sekretariatem Szkoły.

17. W ostatnich dniach zmarł Michał Ostapiuk z Wisznic (data pogrzebu jeszcze nieustalona). Niech spoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucia.