Ogłoszenia duszpasterskie: 20. Niedziela zwykła 20 sierpnia 2023 r.

 

1. Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 w naszym kościele odbędzie się kolejny koncert organowy z cyklu trwającego Festiwalu Muzyki Kościelnej Diecezji Siedleckiej. Wystąpią: Adam Sadowski (organy), Michał Mogiła  (obój),  Jarosław Podsiadlik (klarnet), Rafał Dołęga (fagot). Serdecznie zapraszamy.

2. W środę 23 sierpnia po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy do udziału w comiesięcznych modlitwach do błog. Męczenników Podlaskich z Pratulina.

3. W sobotę 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej.

4. Jeszcze raz dziękujemy Panu Bogu i Matce Najświętszej za dar tegorocznej jubileuszowej 25. pielgrzymki z Wisznic do Kodnia oraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do jej przygotowania i owocnego przeżycia: w pierwszej kolejności osobom z oddziału parafialnego Akcji Katolickiej;  a także Elżbiecie Wojtysiak i Ani Bortniczuk za prowadzenie zapisów, druhom strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem podczas drogi, Delikatesom Centrum za pieczywo i napoje; Markowi Banaszczukowi, Zygmuntowi Kornieckiemu i Tomaszowi Romanowiczowi za przewóz bagaży i przygotowanie na odpoczynkach herbaty, kawy i innych napojów, Janowi Maniowcowi; księżom proboszczom z Żeszczynki Chroszczynki i Tucznej i ich parafianom.

5. W przyszłą niedzielę 27 sierpnia dożynki parafialne – o godz. 11.00 dziękczynna Msza święta za tegoroczne żniwa i zebrane plony ziemi; po Mszy świętej zapraszamy wszystkich uczestników uroczystości dożynkowych na spotkanie integracyjne przy altance.     

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła paniom z ul. Kościelnej: Joannie Dudzińskiej, Ewie Niczyporuk, Barbarze Semeryło, Katarzynie Kałabanowskiej i Izabeli Hernas. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania parafian z ul. Kraszewskiego, Sosnowej i Os. Wrzosy.  

7. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 4895 zł.; 15 sierpnia do puszek na pomoc ofiarom powodzi w Słowenii – 2675 zł.

  8. W nowym Echu Katolickim polecamy: Obszerną relację z Kodnia z uroczystości 300-lecia koronacji obrazu Marki Bożej. Świadectwo odzyskania zdrowia za wstawiennictwem Matki Bożej Kodeńskiej.

9. Jutro o godz. 9.30 Msza pogrzebowa i pogrzeb śp. Michała Ostapiuka (l. 43) z Wisznic, ul. Zielona.