Ogłoszenia duszpasterskie: 3. Niedziela zwykła 21 stycznia 2024 r.

 

1.           Po raz kolejny przeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Niech przyczyni się ona do większego umiłowania Pisma świętego dla wzrostu naszej wiary (wiara rodzi się ze słuchania słowa Bożego /zob. Rz 10,17/), dla pełniejszego uczestniczenia w świętej liturgii oraz czynnego uczestnictwa w życiu i misji Kościoła. 

2.           We wtorek 23 stycznia obchodzimy wspomnienie błog. Męczenników Podlaskich Wincentego Lewoniuka i XII Towarzyszy (w tym roku przypada 150. rocznica ich męczeństwa). Dziś o godz. 11.00 sprawowana będzie Msza święta o naszych Błogosławionych, po jej zakończeniu oraz jutro po Mszy świętej o godz. 6.30 zostanie odmówiona nowenna.

3.           Zapraszamy dziś o godz. 16.00 do wysłuchania w naszym kościele koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu Scholi i Orkiestry Kameralnej Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Krakowie pod dyrekcją Karoliny Świstak oraz Aleksandry Kmieć. Z racji koncertu adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 15.00

4.           W czwartek 25 stycznia w Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

5.           Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Ogrodowej i Przemysłowej. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła (najlepiej w sobotę ok. godz. 8.30) prosimy mieszkańców Łyniewa i Marylina.

6.           Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 3761 zł.

7.           Należność za gaz do ogrzewania kościoła wynosi 10535 zł. (4900 l x2,15 zł/l).

8.           Bóg zapłać za zorganizowanie wizyty duszpasterskiej, okazaną życzliwość i ofiary zebrane na potrzeby parafii: Małgorzacin – 1200 zł., ul. Sosnowa i Osiedle Wrzosy – 2800 zł., ul. Polna – 3950 zł., ul. Rynek – 1100 zł., ul. Rowińska – 6870 zł., ul. Krzywa, Partyzantów, Krótka i Żabia – 2870 zł.,  Dubica Górna przy drodze do Białej Podlaskiej – 8520 zł.

9.           Z Bożą pomocą i dzięki życzliwości wielu parafian kończymy tegoroczną wizytę duszpasterską; w tym tygodniu - w środę 24 stycznia jeszcze kolęda na Wygodzie: godz. 14.00 od mostu (ks. proboszcz), godz. 15.00 od p. Henryka Dragana (ks. Mateusz).     

10. Z tym tygodniu od poniedziałku do środy Msze święte sprawowane będą tylko o godz. 6.30.

11. W nowym „Echu Katolickim” polecamy: Co dzisiaj mają nam do powiedzenia błog. Męczennicy Podlascy i jak rozwija się ich kult? Zamieszanie wokół mediów publicznych – rozmowę z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Odkłamywanie fałszywej narracji o Funduszu Kościelnym. Relację z instalacji relikwii błog. Pauliny Jariocot z siedleckiej katedrze.