Ogłoszenia duszpasterskie: 4. Niedziela zwykła 28 stycznia 2024 r.

 

1.           W trosce o dobre przygotowanie się do zbliżającego się Jubileuszu 2025 Roku papież Franciszek ogłosił w ostatnią niedzielę rozpoczęcie Roku Modlitwy i zachęcił wszystkich do wzmożonej modlitwy. 

2.           Z wielkim bólem i niepokojem patrzymy na ostatnie działania i kolejne zamierzenia polskich parlamentarzystów godzące w fundamentalne zasady moralne człowieka i społeczeństwa, a zwłaszcza na barbarzyńskie ataki na życie nienarodzonych. Dlatego prosimy wszystkich o gorącą modlitwę i solidarne zjednoczenie w obronie każdego ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz o modlitwę o przemianę sumień dla tych, którzy nie tylko nie bronią życia, ale domagają się rozszerzenia i nieograniczonego dostępu do aborcji. Należy jednak zauważyć, że ludzie, którzy podczas ostatnich wyborów oddali na nich swój głos, ponoszą także moralną odpowiedzialność za to, co się teraz dzieje.

3.           W piątek 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego oraz przypadający w tym dniu Światowy Dzień Życia Konsekrowanego - podziękujmy Panu Bogu za wszystkie osoby, które przez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa oddały się na wyłączną własność Chrystusowi w Kościele i prośmy o dar nowych powołań do życia konsekrowanego. Zapraszamy na Msze święte z błogosławieństwem świec o godz. o 6.30, 9.00 i 17.00. Taca na zakony klauzurowe w naszej diecezji: Siostry Sakramentki w Siedlcach i Siostry Karmelitanki w Kodniu. O godz. 9.00 Msza święta w intencjach dzieci, które napisały list do Dzieciątka Jezus.  

4.           W tym dniu nasz ks. senior prałat Jan Gogłoza będzie obchodził 92. rocznicę urodzin. Wdzięczni za jego długoletnią posługę kapłańską i pozostając w dalszej duchowej łączności, otoczmy go wszyscy serdeczną modlitwą.

5.           W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (od 16.00 Godzina święta), pierwszy piątek (ponieważ pierwszy piątek przypada w Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego, nie będzie nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa) i pierwsza sobota.

6.           W sobotę 3 lutego, w liturgiczne dowolne wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona od chorób gardła, będziemy mogli otrzymać okolicznościowe błogosławieństwo.  

7.           Za tydzień 4 lutego z racji pierwszej niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła (po procesji adoracja indywidualna – jak w każdą niedzielę – do godz. 17.00).

8.           Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom Łyniewa: Irenie Samojluk, Weronice Zamyłko, Barbarze Gromysz, Łukaszowi Samojlukowi oraz Marylina: Jolancie Siwek, Annie Iwaniuk, Sławomirowi Parulskiemu. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła (najlepiej w sobotę rano) prosimy mieszkańców Zacisza i Kolonii Wisznice.

9.           Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 3551 zł.

10.      Z Boża pomocą i dzięki życzliwości wielu osób zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską. Jeszcze raz serdecznie dziękujmy za jej zorganizowanie, okazaną życzliwość i ofiary zebrane na dzieła i potrzeby parafii; za kolędę z ostatniego tygodnia dziękujemy mieszkańcom Wygody – 9790 zł.

11.      W nowym „Echu Katolickim” polecamy: Młodzi odchodzą od Kościoła - co w takiej sytuacji powinni zrobić rodzice? Ratowali Żydów, bo byli katolikami. Potrzebujemy wspólnoty i solidarności. Comiesięczne materiały formacyjne dla Kół Różańcowych.

12.       Intencje Apostolstwa Modlitwy na luty 2024 r.:

Papieska – Aby chorzy w   terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jaki i ludzkim. 

Diecezjalna – O potrzebne łaski oraz wstawiennictwo Maryi dla wszystkich, którzy opiekują się chorymi – zarówno służby medycznej, jak i bliskich osoby potrzebującej troski.

Parafialna – O poszanowanie każdego ludzkiego życia i jego godności od poczęcia aż do naturalnej śmierci.