Ogłoszenia duszpasterskie: 5. Niedziela zwykła 4 lutego 2024 r.

 

1.           Dziś z racji pierwszej niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła (po procesji adoracja indywidualna – jak w każdą niedzielę – do godz. 17.00).

2.           Jutro 5 lutego przypada 19. rocznica święceń biskupich naszego biskupa Kazimierza Gurdy.

3.           W sobotę 10 lutego po Mszy świętej o godz. 17.00 na starej plebanii odbędzie się pierwsza katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

4.           W przyszłą niedzielę 11 lutego przeżywać będziemy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy chorych na Mszę świętą z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 11.00.

5.           Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom Zacisza i Kolonii Wisznice: Krzysztofowi Wiczukowi, Annie Cydejko, Bożenie Żwiruk, Krystynie Żwiruk i Marii Klimkowicz. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła (najlepiej w sobotę ok. 9.00) prosimy mieszkańców Dubicy Górnej.

6.           Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę: w ostatnią niedzielę – 3440 zł., w Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego na zakony klauzurowe w diecezji – 2075 zł.

7.           W nowym „Echu Katolickim” warto przeczytać: Relację z uroczystości 150-lecia męczeństwa błog. Męczenników Podlaskich z Pratulina. „Ludzie – chorągiewki” - nie da się pogodzić deklarowanej wiary w Boga z jednoczesnym łamaniem Bożych przykazań. Relację z pielgrzymki Akcji Katolickiej do Pratulina. Co zakonnice i zakonnicy dają dzisiejszemu światu - rozmowę z biskupem Jackiem Kicińskim o życiu osób konsekrowanych. Złudny świat cyfrowy – o zagubionym cyfrowym młodym pokoleniu.