Ogłoszenia duszpasterskie: 6. Niedziela zwykła 11 lutego 2024 r.

 

1.            Dziś przeżywamy Światowy Dzień Chorego. O godz. 11.00 będzie sprawowana Msza święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

2.           Pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu” – w dzisiejszą niedzielę, ostatnią przed okresem Wielkiego Postu, rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Nie bądźmy obojętni wobec tego niszczącego życie fizyczne i duchowe wielu Polaków nałogu, podejmijmy solidarny wysiłek moralnej odnowy Polski. Módlmy się, aby Polska była trzeźwa i wolna, wierna Chrystusowi i Kościołowi. Wynagradzajmy Panu Bogu za grzechy alkoholizmu i pijaństwa. Przez modlitwę i ofiarę abstynencji od alkoholu wypraszajmy trzeźwość osobom zniewolonym przez alkohol i inne nałogi.

3.           W tym tygodniu 14 lutego w Środę Popielcową rozpoczyna się Okres Wielkiego Postu. Msze święte z pokutnym obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 9.00 i 17.00. W Popielec obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

4.           Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych Drogi Krzyżowej - w piątki o godz. 17.00 (po zakończeniu Drogi Krzyżowej będzie sprawowana Msza święta) i  Gorzkich Żali – w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00. Niech liczny i pobożny udział w tych nabożeństwach pobudzi nas do pokuty za grzechy i nawrócenia.

5.           W sobotę 17 lutego po Mszy świętej o godz. 17.00 na starej plebanii odbędzie się kolejna katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

6.           W przyszłą niedzielę 17 lutego po Mszy świętej o godz. 9.00 w kościele spotkanie dla rodziców i dzieci klas III.

7.           Zbliża się 2. rocznica wybuchu wojny na Ukrainie i wciąż nie widać końca rosyjskiej inwazji – o dalszą modlitwę i solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie zwraca się przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. Biskup siedlecki Kazimierz Gurda prosi o przeprowadzenie w Środę Popielcową zbiórki do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas najbardziej potrzebującym pomocy – seniorom, osobom niepełnosprawnym i rodzinom, które straciły swój dom.

8.           W sobotę 24 lutego w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Diecezjalny Kongres Różańcowy.   

9.           Bóg zapłać za posprzątanie kościoła mieszkańcom Dubicy Górnej: Anecie Chilimoniuk, Kamili Dimirtuczuk, Bożennie Śnitko, Leszkowi i Danucie Jaszczukom, Tomaszowi Romanowiczowi, Sylwii Szpruch, Annie Osipiuk, Dariuszowi Bortniczukowi, Halinie Pawluczuk, W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Dubicy Dolnej.

10.      Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 3722 zł. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszej diecezji.

11.      W nowym „Echu Katolickim” warto przeczytać: Czemu służy Wielki Post i jak nie zmarnować tego czasu? „Życie jest cudem”  – rozmowę z lekarzem ginekologiem położnikiem. Czy modlitwa o zdrowie stoi w sprzeczności z pokornym przyjmowaniem woli Bożej? Szkoła bez ocen i prac domowych – czy tego potrzebują polscy uczniowie? Dzieciom polecamy nowy „Promyczek dobra”.