Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

   1. Przeżywamy dziś wielką Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – za udział w   publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust   zupełny; kończy się Okres Wielkanocny. Zakończywszy obchód Świąt Paschalnych,   zachowajmy ich ducha w życiu i postępowaniu, bądźmy wdzięczni i wierni Duchowi   Świętemu, którego otrzymaliśmy, niech zawsze kieruje nami Ducha Święty, a nie duch   świata. 

     2. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się radosna Uroczystość I Komunii      świętej 45 dzieci klas III naszej parafii. Serdecznie dziękujmy rodzicom tych dzieci,      chrzestnym, babciom i dziadkom, katechetkom, wychowawcom i nauczycielom za trud      włożony w ich wychowanie. Doceniając zaangażowanie rodziców w przygotowanie      dzisiejszej podniosłej uroczystości, z całego serca prosimy, aby odtąd jeszcze usilniej      pomagali im wzrastać w katolickiej wierze i miłości, a wszystkich parafian i gości o      modlitwę za nie.

3. Nasze dziękczynienie za dar I Komunii świętej przedłużamy na kolejne dni Białego Tygodnia: zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i rodziców na godz. 17.30 na nabożeństwo majowe i Eucharystię sprawowaną bezpośrednio po jego zakończeniu.

4. Jutro, w drugim dniu Uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 (nabożeństwo majowe o 17.30). Tych, którzy nie muszą pracować, prosimy o zachowanie świątecznego charakteru dnia, a wszystkich o uczestnictwo we Mszy świętej. Rozpoczyna się Okres zwykły.

5. W czwartek 24 maja przypada 4. rocznica ingresu do katedry biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. W liturgii Kościoła obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. Pamiętajmy o przypadającym w sobotę 26 maja Dniu Matki.

7. W następną niedzielę 27 maja: * Na Mszy świętej o godz. 11.00 rocznica I Komunii świętej. Aby godnie i owocnie przeżyć tę ważną uroczystość, prosimy, aby wszystkie dzieci klas IV i ich rodzice przystąpili przedtem do sakramentu pokuty, a w czwartek 24 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 uczestniczyli w okolicznościowej katechezie.

         * Błogosławieństwo pól: w Rowinach o godz. 14.30, i Curynie o 14.30.

  8. W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej kończy się czas wielkanocnej Komunii świętej.

  9. W niedzielę za tydzień III odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet        do Pratulina       (rozpoczęcie o godz. 10.00, w programie: „Cudem jest życie” – Dorota Łosiewicz,     żona, matka i dziennikarka, nabożeństwo majowe, o 12.30 Eucharystia pod   przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy).

  10. Zachęcamy do wzięcia udziału w obchodach Jubileuszu 200-lecia Diecezji   Siedleckiej - zapisy na wspólny wyjazd autokarem na uroczystości do Janowa   Podlaskiego, które odbędą się w czwartek 7 czerwca, przyjmuje p. Joanna      Dudzińska.   

  11. Bóg zapłać za ofiary w ostatnią niedzielę na tacę na Jubileusz 200-lecia Diecezji   Siedleckiej – 2088 zł.

  12. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Co to znaczy wychowywać po   katolicku? – relację z Diecezjalnego Dnia Rodziny w Parczewie, „Kościół liczy na   katolików świeckich” – relację z Diecezjalnego Dnia Akcji Katolickiej, O kulcie i łaskach   uproszonych za przyczyną św. Rity. Dzieciom polecamy Promyczek dobra i Mały   promyczek dobra.

  13. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 3): Łukasz   Semeniuk, kawaler z Rowin, parafii tutejszej i Paulina Baczkura, panna z Rogoźniczki,   parafii Manie. Otoczmy ich naszą modlitwą. Kto by wiedział o przeszkodach   zachodzących między nimi, zobowiązany jest o tym poinformować tutejszych   duszpasterzy.