Niedziela – Uroczystość Trójcy Świętej

 

            1. Dziś w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się czas Wielkanocnej Komunii świętej. W naszej parafii na Mszy świętej o godz. 11.00 przeżywamy renowację I Komunii świętej.

2. Kończą się nabożeństwa majowe - Bóg zapłać wszystkim, niestety niezbyt licznym, uczestnikom tych nabożeństw w naszym kościele oraz wszystkim gromadzącym się przy krzyżach i kapliczkach.

3. W czwartek 31 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00 (w Boże Ciało mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej). Zapraszamy przede wszystkim na Eucharystię o godz. 11.00, po której wyruszy procesja eucharystyczna ulicami Wisznic do czterech ołtarzy. Niech liczny, pobożny i czynny udział w niej będzie publicznym wyznaniem wiary w żywą i prawdziwą obecność Chrystusa Pana w Najświętszym Sakramencie. Prosimy o ubranie czterech ołtarzy i udekorowanie domów wzdłuż trasy procesji eucharystycznymi motywami, dzieci komunijne w białych strojach prosimy o sypanie kwiatków. Za udział w publicznym śpiewie „Przed tak wielkim sakramentem” można uzyskać odpust zupełny. Prosimy o przyzwoity i godny ubiór do kościoła i na procesję!

4. Serdecznie prosimy o udział w procesjach eucharystycznych, które będą odprawiane podczas trwania Oktawy Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (uczestniczą dzieci komunijne w białych strojach): o godz. 17.40 będzie nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, potem procesja eucharystyczna wokół kościoła, po procesji Msza święta. 

5. Próba dla dzieci sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała w poniedziałek 28 maja o godz. 17.00. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów we wtorek 29 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 (zapraszamy chłopców klasy III po I Komunii świętej).

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; ponadto 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka.

7. W piątek rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowych do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.40, w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00.

8. W sobotę 2 czerwca w katedrze siedleckiej, na Mszy  świętej, która rozpocznie się o godz. 10.00, święcenia diakonatu otrzyma nasz parafianin, alumn Krystian Bajkowski. Otoczmy go wszyscy naszą gorącą modlitwą.

9. W niedzielę za tydzień 3 czerwca z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła

10. Dziś błogosławieństwo pól o godz. 14.30 - w Curynie i w Rowinach.

  11. Zachęcamy do udziału w obchodach Jubileuszu 200-lecia Diecezji Siedleckiej -   zapisy na wspólny wyjazd autokarem na uroczystości do Janowa Podlaskiego, które   odbędą się w czwartek 7 czerwca, przyjmuje p. Joanna Dudzińska.   

  12. Bóg zapłać za ofiary w ostatnią niedzielę na tacę – 4185 zł. W przyszłą niedzielę   zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

  13. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Modliła się na łokciach” –   świadectwo o zmarłej w 1989 r. w opinii świętości siostry zakonnej pochodzącej z  naszej diecezji, Duchowy prezent na Dzień Dziecka, „Miej współczucie z Sercem Twej   Najświętszej Matki” – materiały formacyjne dla Kół Różańcowych. Polecamy także   książkę ks. dr. Zb. Sobolewskiego „Imię Twoje wysławiamy” o historii Diecezji   siedleckiej (20 zł.).

  14. Intencje Modlitwy na czerwiec 2018 r.: * Ogólna – Aby sieci społecznościowe   sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności, * Diecezjalna  Dziękczynna za 200 lat istnienia diecezji siedleckiej, * Parafialna – Aby nabożeństwo do   Najświętszego Serca Pana Jezusa odnowiło wiarę i miłość w naszych rodzinach.