9. Niedziela zwykła

 

            1. W przeżywanie centralnych uroczystości dziękczynienia Panu Bogu za 200 lat istnienia naszej diecezji, które odbędą się w tym tygodniu: w czwartek o godz. 17.00 w Janowie Podlaskim i w sobotę o godz. 10.30 w Siedlcach wprowadza nas czytany podczas Mszy świętych List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy. Gorąco zachęcamy do udziału w tych uroczystościach, zapisy na wyjazd autokarem do Janowa przyjmuje (do wtorku) p. Joanna Dudzińska.  

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy także Święto Dziękczynienia za dar wolności Narodu, połączony ze zbiórką do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Wczoraj w katedrze siedleckiej święcenia diakonatu przyjął nasz parafianin – alumn Krystian Bajkowski. Dziękując Panu Bogu za dar jego powołania i radując się z włączenia do osób stanu duchownego, życzymy diakonowi Krystianowi z całego serca wszelkich Bożych łask w wypełnianiu diakońskiej posługi i w dalszym przygotowaniu do przyjęcia świeceń kapłańskich. Otoczmy go wszyscy naszą serdeczną modlitwą i módlmy się także o nowe powołania.   

4. Trwa Oktawa Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (o godz. 17.40 odprawiane jest nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, potem procesja eucharystyczna wokół kościoła, po procesji Msza święta). Na zakończenie Oktawy w czwartek 7 czerwca błogosławieństwo wianków z kwiatów i ziół leczniczych. Ponieważ w tym dniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca - od 17.00 zapraszamy na Godzinę świętą.

5. W piątek 8 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, można spożywać pokarmy mięsne. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

6. W sobotę 9 czerwca obchodzimy liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

7. W przyszłą niedzielę 10 czerwca we wszystkich parafiach naszej diecezji obchodzony będzie Dzień Dziękczynienia za 200 lat istnienia Diecezji Siedleckiej – po Komunii świętej hymn: „Ciebie, Boga wysławiamy”. Zapraszamy przede wszystkim na główną uroczystą dziękczynną Eucharystię o godz. 11.00.

  8. Bóg zapłać za ofiary na tacę: w ostatnią niedzielę – 2507 zł., w Boże Ciało – 2758 zł.

  9. Sięgnijmy po najnowszy numer Echa Katolickiego, poświęcony Jubileuszowi 200-lecia     naszej diecezji.

  10. W ostatnim tygodniu zmarła Marianna Głowacka (l. 103) z Rowin – niech odpoczywa   w pokoju wieczny, rodzinie składamy serdeczne współczucie.