10. Niedziela zwykła

 

            1. Przeżywamy dziś „Niedzielę dziękczynienia” Panu Bogu za 200 lat istnienia Diecezji siedleckiej - po Komunii świętej „Ciebie Boga wysławiamy”. Na mocy decyzji Penitencjarni Stolicy Apostolskiej, uczestnicząc w dniu dzisiejszym w Eucharystii, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny. W imieniu biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy składamy serdeczne Bóg zapłać za udział w pracach członkom naszego parafialnego zespołu synodalnego oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w centralnych celebracjach Jubileuszu 200-lecia diecezji: w czwartek w Janowie Podlaskim i w sobotę w Siedlcach. 

2. W tym tygodniu o godz. 19.00 błogosławieństwo pól: * we wtorek 12 czerwca w Wisznicach i Wisznicach Kolonii,  * w czwartek 14 czerwca na Wygodzie.

3. W środę 13 czerwca po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec fatimski.   

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę z racji ślubu nabożeństwo będzie odprawione po Mszy świętej o godz. 18.00.  

5. Zapraszamy w sobotę 16 czerwca na kolejne comiesięczne spotkanie dla małżeństw i rodzin, podczas którego będziemy je polecać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spotkanie rozpocznie o godz. 18.00 Msza święta, w programie także konferencja ks. Dariusza Parafiniuka, proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie oraz świadectwa.

6. W następną niedzielę 17 czerwca w naszej parafii odpust św. Antoniego, Msze święte o godz. 7.30, 9.00, 12.30 i 17.00. Zapraszamy przede wszystkim na Sumę odpustową o godz. 12.30, którą będzie celebrował ks. Andrzej Głasek, proboszcz parafii Horodyszcze, połączoną z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie liturgii odpustowej i procesji eucharystycznej, zapraszamy dzieci komunijne w białych strojach do sypania kwiatów.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Marzenie Zawadzkiej i Iwonie Januszko.

  8. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 2921 zł., do puszek na   Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – 883 zł.

  9. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Serce Jezusa i Maryi, Relację ze   święceń diakonatu, „Ojcostwo to wyzwanie”, „Wartość pielgrzymowania” – rozmowę z   ks. przewodnikiem Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, „Potrzebujemy waszej   modlitwy” – rozmowę misjonarzem pracującym RPA. Dzieciom polecamy Promyczek   dobra i Mały promyczek dobra.