Niedziela – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela  

 

1.     Przeżywamy dziś Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, imienny obchodzi ks.

kanonik Jan Gogłoza.

2. Na mocy decyzji biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy w naszej parafii nastąpi zmiana wikariusza: z dniem 30 czerwca odchodzi od nas do parafii św. Piusa V w Dęblinie ks. dr Remigiusz Niewęgłowski, od 1 lipca nowym wikariuszem będzie ks. mgr Sławomir Gnyszka, dotychczasowy wikariusz parafii w Konstantynowie. Za czteroletnią, pełną oddania pracę duszpasterską w naszej wspólnocie parafialnej składamy ks. Remigiuszowi serdeczne podziękowania, życzymy jak najwięcej Bożych łask w nowej parafii i w dalszej kapłańskiej posłudze, zapewniamy o pamięci w modlitwie. Z wiarą i otwartym sercem przyjmujemy jego następcę, ks. Sławomira, otaczając modlitwą.     

3. Dziś w Kodniu odbywają się uroczystości 26. rocznicy powstania Katolickiego Radia Podlasie (o godz. 12.00 Eucharystia, o 14.00 koncert ks. Stefana Ceberka).

     4. W piątek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła –   dzień szczególnej      modlitwy za następcę św. Piotra, papieża Franciszka i wdzięczności      Panu Bogu za Kościół święty. Msze święte o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 (o 17.40    nabożeństwo czerwcowe); mimo że nie jest to Święto nakazane, zachęcamy wszystkich   do uczestnictwa w Eucharystii. Osoby posługujące się dewocjonaliami     pobłogosławionymi przez Ojca Świętego lub Biskupa, pod warunkiem odmówienia        Wyznania wiary mogą uzyskać odpust zupełny. Taca (Świętopietrze) na potrzeby           Stolicy Apostolskiej. Imieniny      obchodzi biskup pomocniczy Piotr Sawczuk, a ks.     kanonik Jan Gogłoza - 60. rocznicę święceń kapłańskich.

5. W przyszłą niedzielę 1 lipca na Mszy świętej o godz. 11.00 Jubileusz 60-lecia święceń kapłańskich ks. kanonika seniora Jana Gogłozy; uroczystościom będzie przewodniczył biskup Piotr Sawczuk. Wdzięczni Panu Bogu za dar kapłaństwa Czcigodnego Ks. Jubilata i tyloletnie posługiwanie, w tym od roku 1992 w naszej parafii, zapraszamy wszystkich na tę Eucharystię i prosimy o modlitwę w jego intencjach.

  6. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 3284 zł. Dziś zbiórka do   puszek na KLUL.

  7. Wczoraj w sali na starej plebanii została otwarta kawiarenka. Powstała z inicjatywy i   dzięki staraniom wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym naszej parafii, pieniądze na   zakup stolików ofiarowali rodzice tegorocznych dzieci komunijnych. Na razie jest czynna   w soboty od godz. 16.00. Zapraszamy!

  8. W ostatnim tygodniu dokonano odbioru remontu organów w naszym kościele.   Wydelegowany przez ks. biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdę ks. dr Jarosław   Kisieliński z Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej ocenił wysoko jakość   wykonanych prac. W sporządzonym        protokole zapisał, że wszystkie prace   wyszczególnione w programie prac i planowanym kosztorysie zostały wykonane w   całości, z dużą rzetelnością, fachowością i zaangażowaniem organmistrza Jacka   Kamińskiego, za wysoki poziom wykonanych prac organmistrzowskich Komisja wyraża   mu podziękowanie. W sposób szczególny dziękuje ks. proboszczowi i całej wspólnocie   parafialnej za podjęcie się dzieła odnowy organów i trud zbierania na ten cel środków   finansowych.

  9. Rozpoczęliśmy prace równania i utwardzenia terenu na parkingu przed cmentarzem   parafialnym.

  10. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Zmiany kapłańskie w diecezji   siedleckiej, „Zaufać powołaniu” – rozmowę ojcem duchownym naszego Seminarium,   „Jestem żołnierzem Chrystusa” – mówi wojskowy, W naszym Kole Różańcowym –   warunki nabożeństwa pierwszych sobót.  

  11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: * (Zapowiedź 3): Tomasz   Artur Saganowski, kawaler z Blinowa I, parafii Blinów i Magda Gromysz, panna z   Curyna, parafii tutejszej. * (Zapowiedź 1): Kamil Damian Reszka, kawaler z   miejscowości i parafii Jakubowice Konińskie i Bogusława Olszewska, panna z   Wygody, parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o   przeszkodach       zachodzących pomiędzy         nimi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym          tutejszych duszpasterzy.

  12. W ostatnim tygodniu zmarła Helena Kędracka z Dubicy Górnej (l. 87) - niech   odpoczywa w pokoju wiecznym. Rodzinie składamy serdeczne współczucie.

  13. Intencje modlitwy na lipiec 2018 r.: Ogólna - Aby kapłani, którzy w trudzie i   samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez   przyjaźń z Panem i braćmi; Diecezjalna - O wiarę dla błądzących i zagubionych   Polaków oraz bezpieczeństwo dla wypoczywających na wakacjach i urlopach;   Parafialna – Aby okres wakacji nie osłabił naszej wiary i łączności z Kościołem.