Ogłoszenia duszpasterskie

                   13. Niedziela zwykła – 1 lipca 2018 r.  

 

1. W naszej parafii przeżywamy dziś Jubileusz 60. rocznicy święceń kapłańskich ks.kanonika Jana Gogłozy, proboszcza parafii Wisznice w latach 1992 - 2003. O godz. 11.00 uroczysta Eucharystia w intencjach Dostojnego Księdza Jubilata pod przewodnictwem biskupa Piotra Sawczuka. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. Od dziś posługę wikariusza w naszej parafii rozpoczyna ks. mgr Sławomir Gnyszka. Serdecznie go witamy i otaczamy bratnią modlitwą, życzymy jak najwięcej Bożych łask w pracy duszpasterskiej i w całym życiu kapłańskim.

3. Jutro 2 lipca wspomnienie NMP Kodeńskiej, w Sanktuarium w Kodniu Diecezjalny Dzień Chorego. O godz. 12.00 na Kalwarii Eucharystia pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy; od wczoraj w Kodniu przebywają relikwie Drzewa Krzyża Świętego.

4. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek (od 17.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.             

5. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę – 2611 zł., do puszek na KUL – 919 zł.

6. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomagali przy przeprowadzce księży wikariuszy. Ponadto Henrykowi Stolarczukowi dziękujemy za oczyszczenie rynien w kościele.    

7. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Jak dobrze przeżyć wakacje?”   „Niespodziewane owoce” – zaproszenie do Kodnia na odpust Matki Bożej i o historii ustanowienia Diecezjalnego Dnia Chorych, „Zabić brata językiem”, Kto może zostać   katechetą? Jakie znaczenie ma obecność religii w szkole?; Co zrobić ze zniszczonymi dewocjonaliami?

8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:  

  (Zapowiedź 2) - Kamil Damian Reszka, kawaler z miejscowości i parafii Jakubowice   Konińskie i Bogusława Olszewska, panna z Wygody, parafii tutejszej.

  (Zapowiedź 1): * Piotr Zdanowski, kawaler z Lublina, parafii Wólka Lubelska i Justyna   Agata Pawluczuk, panna z Dubicy Górnej, parafii tutejszej. * Paweł Niczyporuk, kawaler z Łyniewa, parafii tutejszej i Kinga Bogusz, panna z Lublina, parafii NMP   Nieustającej Pomocy w Lublinie. * Mateusz Kozak, kawaler z Dubicy Górnej, parafii tutejszej i Maria Aleksandra Kozioł, panna z Siedlec, parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym tutejszych duszpasterzy.