Ogłoszenia duszpasterskie

14. Niedziela zwykła – 8 lipca 2018 r.  

 

1. W liturgii tygodnia obchodzimy: * 11 lipca - Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, *     12 lipca – wspomn. św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

2. W piątek 13 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec fatimski.

3. Od kilku dni w Wisznicach trwają rekolekcje oazowe, pozdrawiamy uczestników pierwszego tegorocznego turnusu na czele z ks. moderatorem Piotrem Osińskim, dziękujemy za wczorajsze zagrabienie uschłych liści przy kościele.        

4. W środę 11 lipca od godz. 15.00 do 16.00 przed budynkiem starej plebanii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z przeprowadzonej akcji zostaną przeznaczone na zakup inkubatorów na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, gdzie pracują siostry misjonarki.

5. Módlmy się, aby okres wakacji nie osłabił naszej wiary i łączności z Kościołem, a zwłaszcza za dzieci i młodzież.

  6. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę na tacę – 2745 zł.

7. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Cierpienie to tajemnica” – relację z Diecezjalnego Dnia Chorych w Kodniu, Relację z jubileuszu 60-lecia kapłaństwa w katedrze siedleckiej, Co o tatuażach mówi katolicka wiara? Wspomnienie o ks. infułacie Antonim Chojeckim, fundatorze gmachu seminarium w Nowym Opolu. 

8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:  

    (Zapowiedź 3) - Kamil Damian Reszka, kawaler z miejscowości i parafii Jakubowice Konińskie i Bogusława Olszewska, panna z Wygody, parafii tutejszej.

 

    (Zapowiedź 2): * Piotr Zdanowski, kawaler z Lublina, parafii Wólka Lubelska i Justyna Agata Pawluczuk, panna z Dubicy Górnej, parafii tutejszej. * Paweł Niczyporuk,   kawaler z Łyniewa, parafii tutejszej i Kinga Bogusz, panna z Lublina, parafii NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie. * Mateusz Kozak, kawaler z Dubicy Górnej, parafii tutejszej i Maria  Aleksandra Kozioł, panna z Siedlec, parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach.

Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym tutejszych duszpasterzy. 

9. W ostatnim tygodniu zmarli: Barbara Banaszczuk z Dubicy Górnej (l. 82) i Władysław Deleszkiewicz (l. 77) z Curyna – niech odpoczywają w pokoju wiecznym, rodzinom składamy serdeczne współczucie.

10. W przyszłą niedzielę 15 lipca po Mszy świętej o godz. 17.00 będzie można odebrać zdjęcia i film z I Komunii świętej.