Ogłoszenia duszpasterskie

15. Niedziela zwykła – 15 lipca 2018 r.

 

1. W liturgii tygodnia obchodzimy: * 16 lipca – wspomn. Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel; * 20 lipca – wspomn. błog. Czesława.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy XIX Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Krajowy duszpasterz kierowców i przewodniczący Episkopatu Polski ds. Misji proszą wszystkich o większą troskę o bezpieczeństwo na naszych drogach oraz zachęcają kierowców, aby w podziękowaniu Panu Bogu za bezpieczne podróże złożyli dar na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek: 1 grosz za 1 kilometr bez wypadku. W naszej parafii błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów, połączone ze zbiórką ofiar dla misjonarzy odbędzie się w niedzielę 22 lipca po Mszy Świętej o godz. 9.00.

3. W niedzielę 29 lipca będziemy gościć w naszej parafii ks. Marcin Prudaczuk, przewodnik grupy 16 z Parczewa Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, który będzie głosił Słowo Boże i przedstawi świadectwa uczestników pielgrzymki. Prosimy o modlitwę w intencji tegorocznej pielgrzymki i serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania do Częstochowy.

4. Módlmy się, aby okres wakacji nie osłabił naszej wiary i łączności z Kościołem, a zwłaszcza za dzieci i młodzież.

5. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Dobra spowiedź – czyli jaka?” – o sakramencie pokuty; O łaskach spływających na czcicieli szkaplerza; relację z planu zdjęciowego serialu „Ojciec Mateusz” w Siedlcach oraz artykuł „Zanim doszło do objawień w Gietrzwałdzie, Maryja przyszła do unitów podlaskich”.

6. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: 

(Zapowiedź 3)  * Piotr Zdanowski, kawaler z Lublina, parafii Wólka Lubelska i Justyna Agata Pawluczuk, panna z Dubicy Górnej, parafii tutejszej. * Paweł Niczyporuk, kawaler z Łyniewa, parafii tutejszej i Kinga Bogusz, panna z Lublina, parafii NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie. * Mateusz Kozak, kawaler z Dubicy Górnej, parafii tutejszej i Maria Aleksandra Kozioł, panna z Siedlec, parafii św. Jana Pawła II w Siedlcach.

(Zapowiedź 1): Kamil Guziak, kawaler z Włodawy, parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Marta Pajczuk, panna z Łyniewa, parafii tutejszej

Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi,       zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym tutejszych duszpasterzy.