Ogłoszenia duszpasterskie

16. Niedziela zwykła – 22 lipca 2018 r.

 

1. Dziś podczas Mszy świętych czytany jest List pasterski biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy z racji zbliżającej się 38. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

2. W liturgii tygodnia obchodzimy: * 23 lipca – Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; * 24 lipca – wspomn. św. Kingi, dziewicy * 25 lipca – Święto św. Jakuba Apostoła; *26 lipca – wspomn. św. Joachima i Anny, rodziców NMP i dziadków Pana Jezusa, dzień szczególnej wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom.

3. Pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa” rozpoczyna się dziś XIX Tydzień św. Krzysztofa. Krajowy duszpasterz kierowców i przewodniczący Episkopatu Polski ds. Misji proszą wszystkich o większą troskę za bezpieczeństwo na naszych drogach oraz zachęcają kierowców, aby w podziękowaniu Panu Bogu za bezpieczne podróże złożyli dar na środki transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek: 1 grosz za 1 kilometr jazdy bez wypadku. W naszej parafii błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów, połączone ze zbiórką ofiar dla misjonarzy, odbędzie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 9.00.

4. W przyszłą niedzielę 29 lipca będziemy gościć w naszej parafii ks. Marcina Prudaczuka, przewodnika grupy 16 z Parczewa Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, który będzie głosił słowo Boże i podzieli się z nami świadectwem o pielgrzymowaniu. Prosimy o modlitwę w intencji tegorocznej pielgrzymki i serdecznie zachęcamy naszych parafian do pielgrzymowania do Częstochowy.

5. Dołóżmy starań, aby czas wakacji nie osłabił naszej wiary i łączności ze wspólnotą Kościoła, pamiętajmy wszyscy o niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie, szczególną opieką otoczmy dzieci i młodzież.

6. W naszej wspólnocie parafialnej witamy uczestników drugiego turnusu wakacyjnych rekolekcji oazowych, którym przewodniczy ks. Marek Andrzejuk.

7. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Krew Chrystusa oczyszcza nas z grzechów, uświęca i uzdrawia – o tradycji i znaczeniu kultu”; artykuł o obecności Kościoła w debacie publicznej oraz o powierzaniu swoich intencji modlitewnych siostrom zakonnym.

8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: 

(Zapowiedź 2) * Kamil Guziak, kawaler z Włodawy, parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Marta Pajczuk, panna z Łyniewa, parafii tutejszej

(Zapowiedź 1): * Marcin Mikiciuk, kawaler z Bordziłówki, parafii Rossosz i Paulina Agnieszka Osypiuk, panna z Dubicy Górnej, parafii tutejszej; * Daniel Piotr Kałabun, kawaler z Cicibora Dużego, parafii bł. Honorata w Białej Podlaskiej i Katarzyna Demediuk, panna z Kolonii Wisznice, parafii tutejszej.* Marcin Łobejko, kawaler z Warszawy, parafii św. Wojciecha w Warszawie i Sylwia Magdalena Mazur, panna z Wygody, parafii tutejszej.

Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym tutejszych duszpasterzy.