Ogłoszenia duszpasterskie: 17. Niedziela zwykła – 29 lipca 2018 r.

 

1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii ks. Marcina Prudaczuka, przewodnika grupy 16 z Parczewa Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę, który głosi słowo Boże i dzieli się z nami świadectwem o pielgrzymowaniu. Serdecznie zachęcamy naszych parafian do pielgrzymowania do Częstochowy wspólnie z ks. proboszczem i diakonem Krystianem w grupie 16, która wyruszy na pątniczy szlak w czwartek 2 sierpnia z bazyliki w Parczewie po Mszy świętej sprawowanej o godz. 6.00. Zapisy na pielgrzymkę i zdawanie bagaży przy plebanii parafii św. Jana Chrzciciela w Parczewie w środę 1 sierpnia w godz. 14.00 – 20.00. Prosimy o podjęcie pielgrzymki duchowej pod następującymi warunkami: w dniach od 1 do 15 sierpnia należy: * w miarę możliwości codziennie uczestniczyć we Mszy świętej, * odmówić codziennie cząstkę różańca, w południe Anioł Pański i wieczorem Apel Jasnogórski, * przeżyć każdy dzień w konkretną intencją (pokutną, dziękczynną lub błagalną), * odmówić codziennie Modlitwę pielgrzyma, * przekazać swoje intencje kierownictwu pielgrzymki.   

2. W liturgii tygodnia obchodzimy: * 31 lipca – wspomn. św. Ignacego Loyoli, kapłana, 4 sierpnia – wspomn. św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona proboszczów i wszystkich księży.

3. W środę 1 sierpnia przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętajmy o poległych wtedy za Ojczyznę i nadal módlmy się za Polskę.  

4. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień, gorąco apelujemy do wszystkich naszych parafian oraz osób, którym leży na sercu wolność i prawdziwe dobro Ojczyzny, do przeżycia go w abstynencji od alkoholu. W roku 100-lecia Niepodległości Polski biskup Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Trzeźwości Polaków prosi o jeszcze większy dar duchowy dla Ojczyzny: o 100 dni abstynencji na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości: od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 r.: Wolność kosztowała życie tak wielu Polaków. My dzisiaj nie musimy za Polskę umierać. Ale by chronić wolność i wspierać rozwój Polski i Polaków, musimy sobie wyznaczać ambitne cele. Jednym z nich jest właśnie ochrona trzeźwości. Musimy zrozumieć, że dla nas wybiła godzina zmagań o wolność. Że znajdujemy się w szczególnym czasie, że od krzewienia trzeźwości zależeć będzie przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny. Przez bezinteresowny dar abstynencji wielu do trzeźwości wszystkich.

5. W tym tygodniu obchodzimy: pierwszy czwartek miesiąca (od godz. 17.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

6.  W przyszłą niedzielę 5 sierpnia o godz. 11.00 Msza święta z błogosławieństwem wyremontowanych organów (z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła). Po Mszy świętej i procesji zapraszamy wszystkich na koncert organowy w wykonaniu Marka Pawełka.

7. W poniedziałek 6 sierpnia odpust parafialny Przemieniania Pańskiego. Główna Msza  święta odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 12.00.           

8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: na tacę – 2795 zł., dla polskich misjonarzy przy błogosławieństwie pojazdów – 1708 zł. 

9. Należność za utwardzenie parkingu przy cmentarzu (1500 m. kw.) wyniosła 60 tys. zł.  

10. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Podejmiesz wyzwanie? „ – prośba o sto dnia abstynencji, „W drogę do Matki” – do Częstochowy pielgrzymują także niepełnosprawni, jak wygląda ich pielgrzymowanie, W naszym Kole Różańcowym.

11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: 

(Zapowiedź 3) * Kamil Guziak, kawaler z Włodawy, parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Marta Pajczuk, panna z Łyniewa, parafii tutejszej

(Zapowiedź 2): * Marcin Mikiciuk, kawaler z Bordziłówki, parafii Rossosz i Paulina Agnieszka Osypiuk, panna z Dubicy Górnej, parafii tutejszej; * Daniel Piotr Kałabun, kawaler z Cicibora Dużego, parafii bł. Honorata w Białej Podlaskiej i Katarzyna Demediuk, panna z Kolonii Wisznice, parafii tutejszej.* Marcin Łobejko, kawaler z Warszawy, parafii św. Wojciecha w Warszawie i Sylwia Magdalena Mazur, panna z Wygody, parafii tutejszej. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym tutejszych duszpasterzy.

12. Intencje modlitwy na sierpień 2018 r.: * Ogólna – Aby wszelkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości, * Diecezjalna – O dar wolności dla osób uzależnionych, * Parafialna – O nowe święte powołania kapłańskie i zakonne