1. Dziękujmy Panu Bogu za wszystkie osoby naszej parafii, które w tym roku pielgrzymowały na Jasną Górę i za dar 20. Pielgrzymki z Wisznic do Kodnia. Za przygotowanie i zorganizowanie Pielgrzymki do Kodnia serdecznie dziś dziękujemy: * członkom Akcji Katolickiej naszej parafii, * panom Markowi Banaszczukowi, Zygmuntowi Kornieckiemu, Grzegorzowi Suzonowiczowi, Tomaszowi Romanowiczowi - za przewóz bagaży, * GS Wisznice, * Delikatesom Centrum w Wiszniach, * p. dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Wisznicach Andrzejowi Nuszczykowi - za udostępnienie kuchni szkolnej, * młodzieży: Annie Naumczyk, Garielowi i Sylwestrowi Zającom - za prowadzenie zapisów na pielgrzymkę, * strażakom z Wisznic i Ratajewicz. Szczególne słowa wdzięczności składamy ks. proboszczowi parafii w Żeszczynce Robertowi Bartosikowi i jego parafianom za przygotowanie poczęstunku dla wszystkich pielgrzymów.

2. W tym tygodniu obchodzimy: * 20 sierpnia – wspomn. św. Bernarda, opata; * 22 sierpnia – wspomn. NMP Królowej, * 24. sierpnia – Święto św. Bartłomieja Apostoła.

3. Bóg zapłać za dar sierpniowej abstynencji od alkoholu i 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości Polski. 

4. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę: w ostatnią niedzielę – 2900 zł., 15.08 – 2351 zł.

5. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Człowiek modlitwy” – jak się modlił św. Jan Paweł II opowiada jego osobisty sekretarz, abp Mieczysław Mokrzycki; „Prawdziwie wolni ludzie” – członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka dzielą się swoim doświadczeniem życia w abstynencji od alkoholu, „Nie liczy się intensywność krzyku” – rozmowę o sytuacji w Polsce z prof. KUL Mieczysławem Rybą, „Cichy zabójca, czyli… stres” – jak żyć ze stresem i zapobiegać jego skutkom.

6. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się (zapowiedź 2):

               * Piotr Niczyporuk, kawaler z Wisznic, ul. Polna, parafii tutejszej i Ewelina Golasa, panna zam. w Krysku, parafii Naruszewo;

               * Piotr Wiczuk, kawaler z Dubicy Górnej, parafii tutejszej i Natalia Urynowicz, panna z Łomaz, ul. Podrzeczna, parafii Łomazy. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym tutejszych duszpasterzy.

7. W najbliższą sobotę 25 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej; zapisy do 20 sierpnia przyjmuje p. Teresa Trochonowicz. Zachęcamy do licznego udziału członków Kół Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej Leśniańskiej.

8. W ostatnim tygodniu zmarli: Fekiks Furman z Marlina (l. 98), Piotr Pajczuk (l. 63) z Wisznic, ul. Zielona (Msza pogrzebowa w poniedziałek 20 sierpnia o godz. 10.00) – niech odpoczywają w pokoju wiecznym, rodzinom składamy serdeczne współczucie.

9. W czwartek 23 sierpnia w godz. 9.00 – 12.00 w Urzędzie Gminy Wisznice odbędą się bezpłatne badania mammograficzne (profilaktyka raka piersi) dla kobiet. Na badania zaproszone są kobiety w wieku od lat 50 do 69.