Ogłoszenia duszpasterskie: 21. Niedziela  26 sierpnia 2018 r.

 

1. Dziś, 26 sierpnia, przeżywamy doroczną Uroczystość NMP Częstochowskiej. Nasze spojrzenie, myśli i serca kierujemy ku naszej Jasnogórskiej Pani, Matce i Królowej - jako Jej wierni i wdzięczni słudzy, pragniemy uczynić wszystko, co nam powie Jej Syn.

2. Przeżywamy ostatni tydzień wakacji; już teraz módlmy się o światło Ducha Świętego w nowym roku szkolnym.

3. W tym tygodniu obchodzimy: 27 sierpnia – wspomn. św. Moniki, 28 sierpnia – wspomn. św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, 29 sierpnia – wspomn. męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

4. Bóg zapłać za dar sierpniowej abstynencji od alkoholu i 100 dni abstynencji na stulecie niepodległości Polski. 

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 2758 zł.

6. W tym tygodniu obchodzimy pierwszą sobotę miesiąca. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do spowiedzi z racji zbliżającego się nowego roku szkolnego.

7. W sobotę 1 września przypada 79. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny.

8. W przyszłą niedzielę 2 września po Mszy świętej o godz. 11.00 - comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

9. Już dzisiaj zapraszamy w przyszły poniedziałek, 3 września, o godz. 8.00 na Mszę świętą na rozpoczęcie roku szkolnego.

10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: (Zapowiedź 3): * Piotr Niczyporuk, kawaler z Wisznic, ul. Polna, parafii tutejszej i Ewelina Golasa, panna zam. w Krysku, parafii Naruszewo; * Piotr Wiczuk, kawaler z Dubicy Górnej, parafii tutejszej i Natalia Urynowicz, panna z Łomaz, ul. Podrzeczna, parafii Łomazy. (Zapowiedź 1): * Mateusz Banaszczuk, kawaler z Dubicy Górnej i Dominika Jakubiuk, panna z Dubicy Dolnej, oboje parafii tutejszej; * Michał Dragan, kawaler z Dubicy Górnej, parafii tutejszej i Ewa Maksymiuk, panna zamieszkała w Serpelicach, parafii Serpelice. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym tutejszych duszpasterzy.

11. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: „Owszem, jestem królewną” – jak dojrzewała do świętości św. Faustyna? „Mała Arabka posłuszna Bogu” – życie i świętość św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, „Dziecko self-serwis” – czy rodzice wiedzą, do jakich materiałów w Internecie mają dostęp dzieci? W naszym Kole  Różańcowym – na czym polega różaniec wynagradzający?

12. Intencje modlitwy na wrzesień 2018 r.: * Ogólna – Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości. * Diecezjalna – O dary Ducha Świętego dla nauczycieli i uczniów w nowym roku szkolnym. * Parafialna – Aby dzieci i młodzież szkolna, wspierana przykładem i pomocą rodziców, pilnie i owocnie uczestniczyła w katechizacji.

13. W zakrystii i na plebanii przyjmowane są zapisy na wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę do Krakowa, która odbędzie się 15 i 16 września br. Bliższe szczegóły u ks. proboszcza.