Ogłoszenia duszpasterskie: 22. Niedziela zwykła 2 września 2018 r.

 

1. Przeżywamy dziś pierwszą niedzielę miesiąca, z tej racji po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. Jutro 3 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/19 – zapraszamy wszystkich uczniów (dzieci, młodzież z Gimnazjum i LO), ich rodziców oraz wszystkich nauczycieli i wychowawców ze wszystkich szkół z terenu naszej parafii na okolicznościową Mszę świętą o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o światło Ducha Świętego i Matce Bożej zawierzymy tegoroczne dzieło wychowania młodego pokolenia.

3. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną w tym tygodniu do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego: w czwartek i piątek od godz. 17.00, w pozostałe dni – pół godziny przed każdą Mszą świętą.

4. Gorąco apelujemy do wszystkich rodziców, którzy są pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami swoich dzieci, i za ich wychowanie w wierze odpowiadają przed Bogiem, aby otwarci na Ducha Świętego i napełnieni Jego światłem, jak najwierniej wypełniali swoje rodzicielskie obowiązki.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (o godz. 17.00 Godzina święta) i pierwszy piątek miesiąca.

6. W sobotę 8 września obchodzimy Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej). Msze święte z błogosławieństwem ziarna na zasiew o godz. 6.30, 9.00 i 18.00 (prosimy rolników, aby przynieśli do pobłogosławienia ziarno siewne). W Sanktuarium w Woli Gułowskiej odbędą się Diecezjalne Dożynki - o godz. 12.00 Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory pod przewodnictwem biskup siedleckiego Kazimierza Gurdy.

7. W sobotę 8 września po Mszy świętej o godz. 18.00 na starej plebanii odbędzie się pierwsza katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

8. Przyjmujemy zapisy na wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę do Krakowa, która odbędzie się 15 i 16 września br.

9. W sobotę 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje dla młodzieży z całej Polski: „STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary”. W programie spotkania: Msza święta, adoracja, konferencje, koncerty. Do wzięcia udziału w tym spotkaniu serdecznie zachęcamy młodzież naszej parafii. Zapisy na wyjazd autokarem przyjmuje Izabela Semeniuk, tel: 603-102-103.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 2719 zł. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na budowę Sanktuarium męczenników Podlaskich w Pratulinie.

11. Organistka Joanna Gromysz postanowiła z dniem 31 sierpnia zakończyć pracę w naszej parafii. Za 18 lat pracy składamy jej dziś nasze podziękowanie i życzymy jak najwięcej Bożych łask w dalszym życiu.

12. W przyszłą niedzielę na placu przy szkole w Dubicy odbędzie się VIII Piknik Historyczny. Serdecznie zapraszamy.

13. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: (zapowiedź 2): * Mateusz Banaszczuk, kawaler z Dubicy Górnej i Dominika Jakubiuk, panna z Dubicy Dolnej, oboje parafii tutejszej; * Michał Dragan, kawaler z Dubicy Górnej, parafii tutejszej i Ewa Maksymiuk, panna zamieszkała w Serpelicach, parafii Serpelice. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym tutejszych duszpasterzy.

14. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: Relację z Diecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej; Przebaczenie nigdy nie jest łatwe, ale jest konieczne; Jak przeciwdziałać agresji i przemocy wśród dzieci?