Ogłoszenia duszpasterskie: 23. Niedziela zwykła 9 września 2018 r.

 

1. Pod hasłem „W poszukiwaniu drogi” rozpoczynamy dzisiaj VIII Tydzień Wychowania - niech będzie to czas szczerej refleksji i gorącej modlitwy w intencjach dzieci i młodzieży oraz osób odpowiedzialnych za wychowanie młodego pokolenia Polaków: rodziców, duszpasterzy, katechetów, nauczycieli.

2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 15 września – wspomn. NMP Bolesnej.

3. W ramach obchodów Jubileuszu 200-lecia Diecezji Siedleckiej w sobotę 15 września odbędzie się Diecezjalna Dziękczynna Pielgrzymka do Krakowa. Cieszymy się, że w tej pielgrzymce weźmie udział 18 osób z naszego dekanatu (wyjazd do Krakowa w sobotę 15 września o godz. 1.00 w nocy).

4. W czwartek 13 września po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na różaniec fatimski. .

5. W imieniu wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy wszystkich w sobotę 15 września na kolejne spotkanie dla małżeństw i rodzin, które poprowadzi ks. Michał Mościcki. Spotkanie rozpocznie Msza święta o godz. 18.00.

6. W następną niedzielę 16 września do naszej parafii przyjedzie ojciec oblat z Kodnia, będzie  głosił słowo Boże i rozprowadzał kalendarze misyjne.

               7. W sobotę 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje dla młodzieży z całej Polski: „STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary”. W programie spotkania: Msza święta, adoracja, konferencje, koncerty. Do wzięcia udziału w tym spotkaniu serdecznie zachęcamy młodzież naszej parafii. Zapisy na wyjazd autokarem przyjmuje Izabela Semeniuk, tel: 603-102-103.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 2358 zł. Dziś zbiórka do puszek na budowę Sanktuarium męczenników Podlaskich w Pratulinie.

9. W piątek 14 września odbędzie się w Kodniu Nocne Czuwanie Młodych. Zachęcamy młodzież naszej parafii do wyjazdu. Zapisy u ks. wikariusza.

10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: (zapowiedź 3): * Mateusz Banaszczuk, kawaler z Dubicy Górnej i Dominika Jakubiuk, panna z Dubicy Dolnej, oboje parafii tutejszej; * Michał Dragan, kawaler z Dubicy Górnej, parafii tutejszej i Ewa Maksymiuk, panna zamieszkała w Serpelicach, parafii Serpelice. Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy nimi, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym tutejszych duszpasterzy.

11. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Jak rozeznać powołanie? O tym, jak ważna jest w wychowaniu obecność rodziców i rozmowa z dzieckiem, O rozumieniu trudnej woli Bożej: dlaczego umiera dziecko, a żyją szczęśliwie czyniący zło? Koronkę do Siedmiu Boleści NMP, Jak pomóc dziecku z autyzmem? Dzieciom polecamy nowy „Promyczek dobra” i „Mały promyczek dobra”.