Ogłoszenia duszpasterskie: 24. Niedziela zwykła 16 września 2018 r.

 

1. W naszej parafii gościmy dziś o. Dariusza, oblata Maryi Niepokalanej z Kodnia, który głosi słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości. Korzystajmy ze katolickich środków przekazu i wspierajmy, również materialnie, ich ewangelizacyjną działalność.

3. Jutro, 17 września przypada 79. rocznica napaści sowieckiej na Polskę - pomódlmy się za poległych i pomordowanych.

4. Jutro, 17 września, przypada 39. rocznica śmierci ks. kanonika Bronisława Turskiego (+1979), długoletniego proboszcza naszej parafii i budowniczego kościoła.

5. We wtorek 18 września obchodzimy Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież o godz. 18.00 na Mszę świętą z racji dnia Święta ich Patrona.

6. W sobotę 22 września po Mszy świętej o godz. 18.00 na starej plebanii odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

7. W sobotę 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się jednodniowe rekolekcje dla młodzieży z całej Polski: „STADION MŁODYCH: włącz pełnię wiary”. W programie spotkania: Msza święta, adoracja, konferencje, koncerty. Do wzięcia udziału w tym spotkaniu serdecznie zachęcamy młodzież naszej parafii. Zapisy na wyjazd autokarem - nr tel.: 603-102-103.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnia niedzielę: na tacę - 2447 zł., do puszek na budowę Sanktuarium męczenników Podlaskich w Pratulinie - 1149 zł.

9. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: Krzyż w życiu chrześcijanina, dlaczego czcimy krzyż? Szczęście mieszka za klasztornym progiem, „Doświadczyć żywego Pana Boga” - dlaczego 6 października warto wziąć udział w rekolekcjach na Stadionie Narodowym w Warszawie?, nabożeństwo Cudownego Medalika.

10. Wczoraj zmarł ś.p. Zygmunt Szubarczyk z Dubicy Dolnej (lat 76). Pogrzeb odbędzie się we wtorek, o godz. 9.45 wyprowadzenie ciała z kaplicy zakładu pogrzebowego, a o 10.00 Msza Św., natomiast różaniec za zmarłego będzie w poniedziałek o godz. 18.00 w kaplicy zakładu pogrzebowego