Ogłoszenia duszpasterskie: 25. Niedziela zwykła 23 września 2018 r.

 

1. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: * 26 września – wspomn. NMP Leśniańskiej (w tym dniu przypada 10. rocznica śmierci biskupa Jana Mazura, ordynariusza diecezji siedleckiej w latach 1968 – 1996), * 29 września – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

2. Jutro 24 września przypada 8. rocznica śmierci ks. kanonika Bernarda Waszczuka, proboszcza naszej parafii w latach 1984 - 1992.; pamiętajmy o nim i o innych zmarłych duszpasterzach w naszych modlitwach.

3. W piątek 28 września po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy młodzież i wszystkich zainteresowanych na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

4. W sobotę 29 września po Mszy świętej o godz. 18.00 na starej plebanii odbędzie się katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

5. W niedzielę za tydzień 30 września po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci klas III poświęcone przygotowaniu do I spowiedzi i Komunii świętej.

6. Rozpoczynamy dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, które obejmie uczniów klasy III gimnazjum oraz klas VII i VIII szkoły podstawowej. Prosimy, aby osoby chcące przygotowywać się do bierzmowania zgłosiły się do zakrystii i odebrały deklaracje zgłoszeniowe, które po wypełnieniu należy zwrócić do końca września. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów i ich rodziców odbędzie się w niedzielę 7 października po Mszy świętej o godz. 9.00.

7. Zachęcamy młodzież do udziału w rekolekcjach dla młodzieży z całej Polski, które odbędą się w sobotę 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie - zapisy na wyjazd autokarem pod nr. tel. 603-102-103. Koszt wyjazdu to 50 zł, istnieje możliwość dofinansowania wyjazdu dla młodzieży.

8. W parafiach naszej diecezji trwają już Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. Informujemy, że Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne w naszej parafii odbędą się w przyszłym roku w dniach 24 – 31 marca. Już dziś prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tych misji.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: na tacę – 2398 zł.

10. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: Relację z Diecezjalnej Pielgrzymki do Krakowa, „Wzór pasterza” – wspomnienie o śp. biskupa Janie Mazurze w 10. rocznicę jego śmierci, Historię młodej Włoszki, która odmówiła leczenia, by ratować życie nienarodzonego syna. Unijne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) wywołuje wiele absurdalnych sytuacji.

 

Wójt Gminy Wisznice informuje:

* W sobotę 6 października o godz. 18.00 na stołówce w Szkole Podstawowej w Wisznicach odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste powietrze”, na którym przedstawiciele Ministerstwa Środowiska omówią m.in. zasady dofinansowania wymiany kotłów C.O., montażu odnawialnych źródeł energii, termoizolacji budynków.

* Bardzo prosi rolników o bezzwłoczne zgłaszanie się do Urzędu Gminy po odbiór protokołów suszowych.