Ogłoszenia duszpasterskie: 26. Niedziela zwykła - 30 września 2018 r.

 

1. Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców.

2. W liturgii tego tygodnia obchodzimy: * 1.10 – wspomn. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, * 2.10 – wspomn. Świętych Aniołów Stróżów, * 4.10 – wspomn. św. Franciszka z Asyżu, * 5.10 – wspomn. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

3. Od października, w sezonie jesiennym i zimowym, w dni powszednie wieczorne Msze święte odprawiane będą o godz. 17.00.

4. Od jutra 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, zachęcamy wszystkich do pobożnego uczestnictwa w tych nabożeństwach w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 16.30 (po różańcu będzie sprawowana Msza św.), w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00; prosimy także o modlitwę różańcową w naszych rodzinach. Za odmówienie jednej części różańca w kościele, kaplicy, a także w rodzinach czy pobożnym stowarzyszeniu można uzyskać odpust zupełny.

4. W środę 3 października po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie biblijno-liturgiczne.   

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (od godz. 16.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6. W przyszłą niedzielę 7 października odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina (rozpoczęcie o godz. 10.00, konferencja ks. Piotra Pawlukiewicza „Jak być mężczyzną we współczesnym świecie?”, godz. 12.00 - nabożeństwo różańcowe, godz. 13.00 - Msza święta pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy, agapa).

7. W naszej parafii rozpoczynamy dwuletnie przygotowanie do sakramentu bierzmowania, które obejmie uczniów klasy III gimnazjum oraz klas VII i VIII szkoły podstawowej. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla kandydatów i ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 października po Mszy świętej o godz. 9.00.

8. Prosimy o zbiórkę owoców i warzywa dla Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

9. Zbliża się XVIII Dzień Papieski, połączony ze zbiórką ofiar do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieła Trzeciego Tysiąclecia” dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z uboższych rodzin – w tym roku będzie on obchodzony w niedzielę za dwa tygodnie 14 października. Ponieważ 14 października w naszej parafii gościć będziemy delegata Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, który na potrzeby Seminarium będzie zbierał ofiary na tacę i rozprowadzał Kalendarze seminaryjne na rok 2019, dlatego zbiórkę ofiar do puszek z racji Dnia Papieskiego przekładamy na niedzielę tydzień wcześniej, 7 października.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę – 2527 zł. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na fundusz stypendialny z racji Dnia Papieskiego.

11. W najbliższą sobotę w związku z wyjazdem na Stadion Młodych Kawiarenka Parafialna będzie nieczynna.

12. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: „Moje posłannictwo się nie kończy” – 80 lat temu urodziła się dla nieba św. s. Faustyna Kowalska, „W seminaryjnej wspólnocie” – rozmowę z ojcem duchownym Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji, Duchowa adopcja misjonarzy z naszej diecezji, Materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca, Jakie są skutki picia alkoholu przez kobietę?

13. Intencje Modlitwy na październik 2018 r.: * Ewangelizacyjna – Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy głosu nie mają * Diecezjalna – By Maryja przez modlitwę różańcową była bardziej czczona i kochana,

* Parafialna – O owocne przygotowanie i przeżycie Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych.

 

Wójt Gminy Wisznice informuje:

* W sobotę 6 października o godz. 18.00 na stołówce w Szkole Podstawowej w Wisznicach odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste powietrze”, na którym przedstawiciele Ministerstwa Środowiska omówią m.in. zasady dofinansowania wymiany kotłów C.O., montażu odnawialnych źródeł energii, termoizolacji budynków.

* Bardzo prosi rolników o bezzwłoczne zgłaszanie się do Urzędu Gminy po odbiór protokołów suszowych.