Ogłoszenia duszpasterskie: 27. Niedziela zwykła – 7 października 2018 r.

 

1. Podczas dzisiejszych Mszy świętych czytany jest List Pasterski Konferencji Episkopatu Polski zapowiadający obchody XVIII Dnia Papieskiego, który pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” obchodzony będzie w następną niedzielę 14 października. W jego przeżywaniem związana jest zbiórka ofiar do puszek na fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży pochodzącej z uboższych rodzin. W naszej parafii - z uwagi na tacę na utrzymanie WSD Diecezji Siedleckiej – zbiórka na stypendia z racji Dnia Papieskiego odbędzie się dzisiaj.

2. Dziś po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania ich rodziców.

3. Dziś odbywa się VIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Pratulina (rozpoczęcie o godz. 10.00, o godz. 13.00 Msza święta pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy).

4. Po hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” od 3 października w Rzymie trwa Synod Biskupów poświęcony młodzieży, prosimy wszystkich o modlitwę w intencji Synodu i za młodzież. 

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 16.30 (po różańcu będzie sprawowana Msza św.), w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00; prosimy także o modlitwę różańcową w naszych rodzinach. Za odmówienie jednej części różańca w kościele, kaplicy, a także w rodzinach czy pobożnym stowarzyszeniu można uzyskać odpust zupełny.

6. W środę 10 października po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie biblijno-liturgiczne.   

7. Zapraszamy w sobotę 13 października na ostatni w tym roku różaniec fatimski, który rozpoczniemy po Mszy świętej o godz. 17.00 i odprawimy na zewnątrz kościoła. Prosimy o zabranie lampionów.

8. W przyszłą niedzielę do naszej parafii przyjedzie delegat Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej, który na potrzeby Seminarium będzie zbierał ofiary na tacę i rozprowadzał Kalendarze seminaryjne na rok 2019

9. Prosimy o zbiórkę owoców i warzywa dla Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę – 2472 zł

11. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Różaniec jest bronią w dzisiejszych czasach” – o łaskach i mocy modlitwy różańcowej, Na czym polega dobra spowiedź? Czy wystarczy być tylko dobrym człowiekiem, aby dostać się do nieba? Polecamy także nowy numer „Miłujcie się”.

12. W ostatnim tygodniu zmarł Władysław Bosak (l. 79) z ul. Rowińskiej w Wisznicach. – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie. Pogrzeb w środę 10 października: o godz. 11.00 wyprowadzenie ciała z domu pogrzebowego, o 12.00 Msza pogrzebowa.