Ogłoszenia duszpasterskie: 28. Niedziela zwykła – 14 października 2018 r.

 

1. Pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa” przeżywamy dziś XVIII Dzień Papieski.

2. Z racji przypadającego dziś Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom polskiej oświaty, zwłaszcza z naszej parafii, serdeczne podziękowania za codzienny szkolny trud i najserdeczniejsze życzenia obfitych łask Ducha Świętego w wypełnianiu swego powołania

3. W naszej parafii gościmy dziś delegata Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej - diakona Michała Kobryńskiego, który głosi słowo Boże, modli się z nami oraz na utrzymanie Seminarium zbiera ofiary na tacę i rozprowadza Kalendarze seminaryjne na rok 2019. Niech nasza dzisiejsza parafialna Niedziela seminaryjna stanie się okazją do podjęcia systematycznej modlitw w intencjach naszego Seminarium i o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

4. We wtorek 16 października przypada 40. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

5. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 16.30 (po różańcu jest sprawowana Msza św.), w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00; prosimy także o modlitwę różańcową w naszych rodzinach.

6. W środę 17 października po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie biblijno-liturgiczne.

7. W czwartek 18 października w liturgiczne Święto św. Łukasza Ewangelisty obchodzimy patronalne święto pracowników służby zdrowia.

8. W imieniu wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszamy wszystkich w sobotę 20 października na kolejne comiesięczne spotkanie dla małżeństw i rodzin, które poprowadzi ks. Sławomir Szypulski, duszpasterz akademicki w Białej Podlaskiej i diecezjalny egzorcysta. Spotkanie rozpocznie Msza święta o godz. 17.00, w programie także konferencja „Zagrożenia duchowe - między zaufaniem a lękiem” oraz adoracja.

9. W niedzielę za tydzień 21 października przypada 92. Światowy Dzień Misyjny, taca na misje święte.

10 W następną niedzielę 21 października rozpoczynamy jesienny cykl katechez dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Katechezy rozpoczną się o godz. 10.00 (po Mszy świętej o godz. 9.00) i odbywać się będą w sali na starej plebanii. Natomiast po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców.

11. Zbliżają się Zaduszki, prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu i nieodkładanie sprzątania na ostatnią chwilę.

12. Bóg zapłać za ofiary zebrana w ostatnią niedzielę: na tacę – 2474 zł., do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – 1507 zł.

13. Należność za dostawę 2000 l. gazu do ogrzewania kościoła (po 1,95 zł./l.) wynosi 3900 zł.

14. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: „Zostań z nami” – mija 40 lat od wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową; jaka byłaby Polska bez Papieża Polaka? Relację z Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn do Pratulina, „Jak drożdże w cieście” – o zgromadzeniach zakonnych i duchowej spuściźnie urodzonego w Białej Podlaskiej błog. o. Honorata Koźmińskiego, Jak głosować” – informacje o zmianach w zasadach głosowania. Dzieciom polecamy „Promyczek dobra” i „Mały promyczek dobra”.

15. W ostatnim tygodniu zmarła śp. Janina Jeleń (l. 95) z Łyniewa – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie i bliskim składamy serdeczne współczucie. Pogrzeb jutro 15 października: godz. 14.00 w kościele różaniec, godz. 14.45 Msza pogrzebowa.