Ogłoszenia duszpasterskie: 29. Niedziela zwykła – 21 października 2018 r.

 

1. Pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani” rozpoczynamy w dzisiejszą przedostatnią niedzielę października 92. Tydzień Misyjny - niech „będzie on kolejną okazją, aby stać się uczniami-misjonarzami, coraz bardziej rozmiłowanymi w Jezusie i Jego misji, aż po najdalsze krańce ziemi”. Taca ma misje święte Na dzień 1.10.2017 r. na misjach posługiwało 2032 polskich misjonarzy i misjonarek w 97 krajach świata. W ostatnich dniach do grona misjonarzy pracujących w Ameryce Południowej w Boliwii, którzy pochodzą z naszej diecezji, dołączył ks. Paweł Wysokiński. Wspólnoty Kół Żywego Różańca naszego dekanatu „wzięły” w duchową adopcję pracującego od 1999 roku w Rosji, obecnie w Tuapse, misjonarza ks. Jacka Jagodzińskiego. Bądźmy wszyscy pomocnikami misjonarzy przez systematyczną modlitwę, choćby przez odmówienie codziennie jednego Zdrowaś Maryjo i ofiarowanie za nich cierpień i życiowych trudności.

2. Dziś we wszystkich katolickich kościołach w Polsce liczona jest frekwencja uczestniczących na Mszach świętych i przystępujących do Komunii świętej.

3. Dziś o godz. 10.00 (po Mszy świętej o godz. 9.00) w sali na starej plebanii rozpoczynają się katechezy dla osób przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Natomiast po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców.

4. Jutro 22 października przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, z tej racji po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich na okolicznościowe modlitewne spotkanie upamiętniające osobę i duchowe dzieło św. Papieża Polaka, które poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

5. W następną niedzielę 28 października obchodzimy:* Uroczystość Głównych Patronów naszej diecezji, św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,* X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, zbiórka do puszek dla prześladowanych chrześcijan w Pakistanie.

6. Prosimy o uporządkowanie grobów na cmentarzu na Zaduszki i nieodkładanie sprzątania na ostatnią chwilę, przypominamy także o obowiązku godnego zachowania się na wszystkich cmentarzach.

7. Prosimy o wzięcie kartek wypominkowych i wpisanie na nich imion swoich zmarłych wraz z podaniem miejsca zamieszkania. Wypełnione kartki wypominkowe oddajemy księżom w zakrystii lub kancelarii. Jako ludzie wierzący w życie wieczne i zmartwychwstanie ciała pamiętajmy, że najcenniejszym sposobem okazania miłości i niesienia pomocy osobom zmarłym są dary duchowe: ofiara Mszy świętej, Komunia, modlitwa, a nie rzeczy materialne w postaci mnóstwa kwiatów i zniczy. 

8. W ostatnim Echu Katolickim polecamy: Do czego nas zobowiązuje rozpoczęty Tydzień Misyjny? Duchowni Niezłomni – Sejm uchwalił Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych, prześladowanych za wierność Bogu i Ojczyźnie, „Bóg nie lubi lizusów” – czy można się spierać z Bogiem? Jak opanować stres i zdenerwowanie?

9. W ostatnim tygodniu zmarł Jan Derlukiewicz (l. 59) z Wisznic, ul. Rynek – niech odpoczywa w pokoju wiecznym , rodzinie składamy serdeczne współczucie.

10. Dziś w Polsce odbywają się wybory samorządowe, w poczuciu moralnej odpowiedzialności za przyszłość naszych lokalnych społeczności, weźmy w nich udział.

11. Wójt Gminy Wisznice, Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty i Gminna Biblioteka Publiczna w Wisznicach zapraszają na uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci 30 Polaków – patriotów, zamordowanych przez niemieckiego okupanta 2 marca 1944 roku w Wiszniach. Wydarzenie odbędzie się 28 października br. o godz. 12.30 przy ul. Rynek naprzeciw parku w centrum Wisznic. Bezpośrednio po odsłonięciu tablicy zapraszamy do GOKu  na spotkanie autorskie i promocję książki dra Tadeusza Doroszuka „Gmina Wisznice w latach okupacji hitlerowskiej 1939-1944”.