Ogłoszenia duszpasterskie: 30. Niedziela zwykła – 28 października 2018 r.

 

1. Dziś obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza - głównych Patronów naszej diecezji oraz X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, połączony ze zbiórką do puszek dla prześladowanych chrześcijan w Pakistanie; którym możemy także pomagać wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2,46 zł.)

2. W czwartek 1 listopada obchodzimy wielką i bardzo radosną Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte sprawowane będą o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 17.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 wyruszy z kościoła procesja na cmentarz, gdzie zostaną odmówione modlitwy za zmarłych, a na końcu pobłogosławione krzyże na nowych pomnikach. Pamiętajmy, że w Uroczystość Wszystkich Świętych jesteśmy zobowiązani uczestniczyć we Mszy świętej.

3. W piątek 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze święte o godz. 7.30, 10.00 i 17.00. Po głównej Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.00 wyruszy procesja na cmentarz, gdzie zostaną odmówione modlitwy za zmarłych.

4. Od 1 do dnia 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych można codziennie uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze cierpiące w czyśćcu. (Odpust jest to darowanie kar za grzechy odpuszczone co do winy. W sakramencie pokuty zostają nam odpuszczone wyznane grzechy, ale po ich odpuszczeniu zostaje jeszcze do odpokutowania kara za popełnione przez nas na ziemi zło, którą trzeba odbyć tutaj na ziemi albo po śmierci w czyśćcu. Uzyskując odpust, przyczyniamy się do skrócenia lub całkowitego darowania kar doczesnych duszom przebywającym w czyśćcu, które same nie są sobie już pomóc i bardzo liczą na naszą duchową pomoc).

5. Jako ludzie wierzący w życie wieczne i zmartwychwstanie ciała pamiętajmy, że najcenniejszym sposobem okazania miłości i niesienia pomocy osobom zmarłym są dary duchowe: ofiara Mszy świętej, Komunia, modlitwa, a nie rzeczy materialne w postaci mnóstwa kwiatów i zniczy. Przypominamy, że nie do pogodzenia z katolicką wiarą i bardzo niebezpieczną duchową praktyką jest udział w „zabawach” Halloween.

6. Od dnia 3 do 8 listopada, oprócz niedzieli 4 listopada, po Mszy świętej o godz. 17.00 udamy się wspólnie z modlitwą na stary cmentarz przy ulicy Kościelnej. Z uwagi na porę roku i wzmożony w tych dniach ruch na drogach prosimy o zachowanie szczególnej uwagi. Bardzo prosimy, aby idący pieszo i jeżdżący rowerami mieli na odblaskowe kamizelki lub przynajmniej światła.  

7. W tygodniu będziemy się modlić za zmarłych poleconych w wypominkach:

   * piątek 2 listopada godz. 16.30 – Curyn i Wisznice Kolonia,

   *sobota 3 listopada godz. 16.30 – Dubica Dolna,

   * niedziela 4 listopada: godz. 7.00 – Marylin i Rowiny, godz. 16.30 – Wygoda.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z uwagi na liczny udział wiernych przystępujących na Zaduszki do spowiedzi , prosimy obchodzących pierwsze piątki miesiąca, aby do sakramentu pokuty przystępowali wcześniej, w ostatnich dniach października - w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 6.00 i 16.00.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na misje – 3998 zł.

10. Za tydzień 4 listopada z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

11. W ostatnią niedzielę na wszystkich Mszach świętych w naszej parafii uczestniczyło 1246 osób (524 mężczyzn i 722 kobiety), do Komunii świętej przystąpiło 524 (165 mężczyzn i 378 kobiet).

12. W ostatnim Echu Katolickim polecamy: „Znaleźć przyjaciela w niebie”, Jak pomagać duszom czyśćcowym?, Comiesięczne materiały dla Kół Żywego Różańca o nabożeństwie pierwszych sobót, „Nie daj się oszukać. Hazard? Nie, dziękuję!” - ogólnopolska akcja o niebezpieczeństwie uzależnienia od gier hazardowych, Jak głosowaliśmy w naszym regionie?  

13. Intencje modlitwy na listopad 2018 r.: Ewangelizacyjna- Aby język serca i dialogu przeważał zawsze na nad językiem oręża, Diecezjalna – Dziękczynna za dar wolności naszej Ojczyzny; za zmarłych biskupów, kapłanów i diakonów naszej diecezji i za dusze w czyśćcu cierpiące.

14. W ostatnim tygodniu zmarł Tadeusz Maślanka (l. 91) z Wygody, bloki – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie. Pogrzeb odbędzie się w parafii św. Anny w Białej Podlaskiej.