Ogłoszenia duszpasterskie: 31. Niedziela zwykła – 4 listopada 2018 r.

 

1. Dziś na Mszach świętych czytany jest list pasterski Episkopatu Polski z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „Wymodlona i wywalczona wolność”. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

2. Jeszcze do dnia 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych można codziennie uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze cierpiące w czyśćcu - w tym celu po Mszy świętej o godz. 17.00 pójdziemy wspólnie się pomodlić na stary cmentarz przy ulicy Kościelnej

4. W tygodniu będziemy się modlić za zmarłych poleconych w wypominkach:

  * poniedziałek 5 listopada godz. 16.30 – Łyniew i Małgorzacin;

  * wtorek 6 listopada godz. 16.30 – Dubica Górna;

  * środa 7 listopada godz. 16.30 –ul. Ogrodowa, Nowa, Rowińska, Warszawska;

  * czwartek 8 listopada godz. 16.30 – ul. Fabryczna, Kościelna, Fabryczna, Żabia;

  * piątek 9 listopada godz. 16.30 – ul. Kraszewskiego, Krzywa, Partyzantów, Przemysłowa, Rynek, Sosnowa, Włodawska, Zawadzkiego, Zielona,

  * niedziela 11 listopada godz. 7.00 – miejscowości spoza parafii.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: na tacę – 2654 zł., do puszek dla prześladowanych w Pakistanie – 1564 zł.

6. W ostatnim Echu Katolickim polecamy: „Kogo słuchasz?” „Ksiądz o duszy poety” – wspomnienie o śp. ks. Zygmuncie Wachulaku, byłym proboszczu parafii Huszcza, „Czas pociechy i nadziei” – przesłanie dla młodych z Synodu dla młodzieży.

7. W niedzielę za tydzień 11 listopada zapraszamy wszystkich na uroczystą dziękczynno-błagalną Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny z racji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Mszę świętą poprzedzą okolicznościowe uroczystości przy pomniku w parku przed kościołem, które rozpoczną się o godz. 10.30. Usilnie prosimy o wywieszenie na naszych domach biało-czerwonych flag.

8. W niedzielę za dwa tygodnie przypada II Światowy Dzień Ubogich. W odpowiedzi na apel papieża Franciszka Caritas Diecezji Siedleckiej organizuje akcję dobroczynną „Torba Miłosierdzia”. W tym celu, w przyszłą niedzielę 11 listopada będziemy mogli wziąć z kościoła specjalnie przygotowane papierowe torby, aby napełnić ją artykułami spożywczymi czy środkami czystości i ofiarować dla potrzebujących pomocy. Tak przygotowane przyniesiemy do kościoła w niedzielę 18 listopada.

9. W ostatnim tygodniu zmarli śp.: Łucja Tkaczuk (l. 86) z Wygody i Ryszard Belkiewicz (l. 59) z Wisznic, ul. Rowińska (pogrzeb we wtorek 6 listopada: godz. 10.00 wyprowadzenie z domu przy Rowińskiej, godz. 11.00 Msza pogrzebowa) - niech odpoczywają w pokoju wiecznym, rodzinom składamy serdeczne współczucie.