Ogłoszenia duszpasterskie 32. Niedziela zwykła – 11 listopada 2018 r.

 

1. Przeżywamy dziś 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z całego serca dziękujemy Panu Bogu i Matce Bożej Królowej Polski za opiekę nad naszą Ojczyzną i dar wolności Narodu oraz błagamy o błogosławieństwo i pomyślność na kolejne lata dla następnych pokoleń – niech będą wierne Bogu, krzyżowi i Ewangelii! O godz. 11.00 sprawowana będzie uroczysta dziękczynno-błagalna Msza święta w intencji Ojczyzny. W odpowiedzi na apel pana prezydenta RP Andrzeja Dudy biskup siedlecki Kazimierz Gurda poleca, aby o godz. 12.00 we wszystkich kościołach i kaplicach biły dzwony.

2. Jutro 12 listopada obchodzimy wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika, drugorzędnego patrona naszej Diecezji.

3. W piątek 16 listopada rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Chrystusa Króla, która w tym roku przypada w niedzielę 25 listopada. Podczas nowenny będziemy się modlić o żywą obecność Chrystusa Pana w naszym życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym. W dni powszednie nowennę będziemy odmawiać po Mszy świętej o godz.17.00, w niedzielę 18 listopada po Mszy świętej o godz. 9.00.

4. W sobotę 17 listopada Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na kolejne comiesięczne spotkanie dla małżeństw i rodzin. Spotkanie rozpocznie Msza święta o godz. 17.00, w programie także konferencja „Rodzina silna Bogiem nadzieją dla wolności i rozwoju naszej Ojczyzny” oraz adoracja Jezusa eucharystycznego.

5. W przyszłą niedzielę 18 listopada przypada II Światowy Dzień Ubogich. Odpowiadając na apel papieża Franciszka Caritas Diecezji Siedleckiej organizuje akcję dobroczynną „Torba Miłosierdzia”. W tym celu możemy dziś wziąć z kościoła przygotowane papierowe torby, aby napełnić ją artykułami spożywczymi czy środkami czystości i ofiarować dla potrzebujących pomocy. Tak przygotowane przyniesiemy do kościoła w najbliższą niedzielę.

6. Jako parafia włączamy się w podobną akcję dobroczynną pod hasłem ,,Polak z sercem’’. Od 11 do 25 listopada chcemy przeprowadzić zbiórkę żywności z długim terminem ważności oraz środków czystości dla Polaków mieszkających na Ukrainie i Białorusi.

7. W przyszłą niedzielę 18 listopada po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na tacę – 2677 zł.

9. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Wolność upragniona i wymodlona, Jak rozumiemy słowo „ojczyzna”? „Święty biskup Jozafat Kuncewicz w służbie jedności Kościoła”, „Bohaterowie z imienia i nazwiska” - w Wisznicach uczczono 30 pomordowanych Polaków. Dzieciom polecamy „Promyczek dobra” i „Mały promyczek dobra”.

10. W czwartek 15 listopada o godz. 16.00 w Dubicy odbędzie się spotkanie poświęcone organizacji kolejnego piątego Orszaku Trzech Króli.

11. W ostatnim tygodniu zmarła Irena Ściuba (l. 65) z Wisznic, ul. Polna – niech odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie. Pogrzeb odbędzie się jutro 12 listopada, Msza Święta o godz. 13.00.