Ogłoszenia duszpasterskie: 3. Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018r.

 

1. W dzisiejszą 3. Niedzielę Adwentu – Niedzielę radości „Gaudete” kończymy nasze adwentowe parafialne rekolekcje, przystępujemy do Komunii świętej generalnej, korzystamy z możliwości uzyskania odpustu zupełnego. Z całego serca dziękujemy Panu Bogu za dar tych dni i łaskę duchowego odrodzenia naszych serc. Składamy serdeczne Bóg zapłać za przewodniczenie rekolekcjom ks. Zbigniewowi Nikoniukowi, proboszczowi unickiej parafii w Kostomłotach, księżom z dekanatu za posługę w sakramencie pokuty, a wszystkim za modlitwę, ofiarowanie cierpień i wszelką pomoc w ich przeprowadzeniu. Napełnieni mocą i radością Ducha Świętego, umocnieni w wierze, pełni Bożego pokoju, trwajmy z oczyszczoną duszą w dobrych rekolekcyjnych postanowieniach; módlmy się za tych, których serca dla Jezusa są jeszcze zamknięte, którzy nie chcieli skorzystać z łaski rekolekcji.

2. Jutro 17 grudnia rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

3. Zapraszamy w dni powszednie o godz. 6.30 na Roraty

4. Prosimy małżonków, aby zabrali przygotowane dla nich na dzisiejszą niedzielę przez Duszpasterstwo Rodzin „Ziarno Słowa dla Małżonków”.

5. Wyjazd do chorych z posługą sakramentalną: w środę 19 grudnia od godz. 9.00 – Wisznice i Wygoda, w piątek 21 grudnia od godz. 9.00 - do pozostałych miejscowości. O przybliżoną godzinę przyjazdu kapłana z Panem Bogiem prosimy pytać p. Henryka Stolarczuka (tel. 502-056-796), który będzie woził księdza.

6. Nabywając wigilijną świecę Caritas możemy jeszcze złożyć swój świąteczny dar.

7. W zakrystii i w kancelarii możemy otrzymać pobłogosławione opłatki wigilijne.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: na tacę – 2553 zł., do puszek dla wiernych z byłego ZSRR – 2054 zł. Dziś Akcja Katolicka organizuje Niedzielę chleba – z ofiar zebranych przy rozdawaniu bochenków chleba przygotuje świąteczne paczki dla uboższych rodzin.  

9. W ostatnim Echu Katolickim polecamy: Całe nasze życie jest Adwentem, „To nie tylko tradycja” – jak owocnie przeżyć Święta Bożego Narodzenia? Niedziela – czas dla duszy i ciała, „Grzechy ekologiczne” – o naszej odpowiedzialności za Ziemię.