Ogłoszenia duszpasterskie

4. Niedziela Adwentu - 23 grudnia 2018r.

 

1. Przeżywamy dziś 4., ostatnią Niedzielę Adwentu, wszyscy czujemy bliskość Uroczystości Narodzenia Pańskiego - czy jesteśmy duchowo przygotowani, aby z czystym sercem świętować przyjście naszego Pana i Zbawcy. Mimo otwartych dziś sklepów, uszanujmy dzień święty i powstrzymajmy się od robienia świątecznych zakupów uszanujmy.

2. Jutro 24 grudnia obchodzimy Wigilię Bożego Narodzenia, o godz. 6.30 zapraszamy na ostatnie w tym roku Roraty, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w roratnich Mszach świętych. W Wigilię nie będzie Mszy Świętej o godz. 17.00

Zachowajmy we wszystkich naszych domach i rodzinach głęboko religijny charakter tego dnia i wieczerzy wigilijnej oraz tradycyjny post. Uszanujmy pracujących w sklepach i urzędach i nie odkładajmy zakupów na ostatnią chwilę. Wieczerzę wigilijną rozpocznijmy wspólną modlitwą („Wierzę w Boga”), odczytaniem Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2) i śpiewem kolędy. Stawiając dodatkowe nakrycie, pamiętajmy o samotnych, opuszczonych i chorych – jeśli wiemy, że tacy są obok nas, zaprośmy ich do siebie na Wigilię. Łamiąc się opłatkiem, znakiem obecnego pośród nas Chrystusa, szczerze się pojednajmy, z serca wszystko wybaczając. Pamiętajmy, że w polskich katolickich domach podczas Wigilii nie pije się alkoholu.

3. We wtorek 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Celebrację Uroczystości rozpoczniemy o godz. 24.00 Pasterką sprawowaną w intencji parafian i uczestniczących w liturgii, w dzień Msze święte - o godz. 9.00, 11.00 i 17.00 (nie będzie Mszy o godz. 7.30).

4. W środę 26 grudnia, w drugim dniu Oktawy Narodzenia Pańskiego, Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte jak w niedzielę, taca na fundusz budujących się kościołów w naszej diecezji.

5. W kolejnych dniach oktawy Uroczystości Narodzenia Pańskiego obchodzimy: * 27 grudnia – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, * 28 grudnia – Święto Świętych Młodzianków, męczenników, dzień wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu.

6. W piątek 28 grudnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady ds. Ekonomicznych zapraszamy w piątek 28 grudnia po Mszy świętej o godz. 17.00 na świąteczne spotkanie opłatkowe.

8. W niedzielę 30 grudnia - w Święto Świętej. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa obchodzimy dzień świętości małżeństw i rodzin. Wszystkich małżonków zapraszamy na Mszę świętej o godz. 11.00, podczas której odnowią przysięgę małżeńską.

9. Bóg zapłać za ofiary zebrane podczas Niedzieli chleba, a Akcji Katolickiej za zorganizowanie tej akcji i przygotowanie świątecznych paczek.

10. Bóg zapłać: Krzysztofowi Wierzchowskiemu za ofiarowanie choinek do żłóbka i kościoła, Henrykowi Stolarczukowi za przywiezienie choinek i ustawienie w kościele oraz wszystkim osobom zaangażowanym w ubranie szopki i żłobka: Jolancie i Leszkowi Kuśmierzom, Teresie i Zenonowi Trochonowiczom i ich córce Marlenie, Katarzynie i Robertowi Samojlukom, Mirosławie Bortniczuk, Henrykowi Bandzarewiczowi, Adamowi Parchomiukowi, uczennicom naszego Gimnazjum: Julicie Drzewiczuk, Adriannie Korybskiej i Katarzynie Rowińskiej oraz Halinie i Zygmuntowi Kornieckim (za ofiarowanie do żłóbka jabłek).

11. Grupa pielgrzymkowa 16. serdecznie zaprasza na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 28 grudnia (piątek) o godz. 18.00 w Gęsi. Zaproszenie kierujemy do wszystkich pielgrzymów fizycznych jak i duchowych. W planie spotkania: Msza Św., wspólne przełamanie się opłatkiem i spotkanie przy herbacie.

12. Z Bożą pomocą rozpoczynamy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii: pragniemy wszystkim zanieść Boże błogosławieństwo, ze wszystkimi się spotkać się pomodlić i dlatego zależy nam, aby –jeśli jest to możliwe – podczas kolędy byli wszyscy obecni. Ofiary zbierane podczas tegorocznej kolędy przeznaczone będą na malowanie wnętrza naszego kościoła. W tym tygodniu wizyta duszpasterska w sobotę 29 grudnia od godz. 9.00 w Łyniewie (2 księży). Prosimy o przyjazd po księży 15 minut wcześniej.

13. Za wywóz śmieci z cmentarza trzeba zapłacić 8182 zł.

14. W świątecznym Echu Katolickim ( z kalendarzem na rok 2019) polecamy: „Bóg rodzi się w sercu…”, Boże Narodzenie na krańcach świata - w Boliwii, Kenii, na Syberii; Materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.