Ogłoszenia duszpasterskie:

Niedziela 30 grudnia 2018r. – Święto Świętej Rodziny

 

1. W dzisiejszą niedzielę, 1. po Uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy Święto Świętej. Rodziny – wpatrzeni we wzór Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa modlimy się o świętość dla wszystkich małżeństw i rodzin. Na Mszy świętej o godz. 11.00, małżonkowie odnowią przysięgę małżeńską.

2. Jutro zakończenie roku kalendarzowego 2018. Zapraszamy wszystkich na Mszę świętą o godz. 17.00, która będzie sprawowana w intencji uczestniczących w liturgii oraz na okolicznościowe nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem. Prosimy wszystkich, aby w sposób godny chrześcijanina zakończyli stary rok i w przyjaźni z Bogiem zaczęli nowy.

3. We wtorek 1 stycznia, w pierwszym dniu Nowego Roku obchodzimy: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy Oktawę Narodzenia Pańskiego, wspomnienie nadania Najświętszego Imienia Jezus naszemu Zbawicielowi oraz Światowy Dzień Pokoju. Za udział w publicznym śpiewie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu , Duchu, przyjdź” w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok można uzyskać odpust zupełny. Msze święte jak w niedzielę, mamy obowiązek uczestniczyć w Eucharystii!

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek (od 16.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W tym tygodniu z racji trwania wizyty duszpasterskiej we środę 2 stycznia nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00.

6. W następną niedzielę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego (jest to jedno z najstarszych i największych Świąt chrześcijańskich). Taca na misje święte. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu (przełożona z godz. 11.00 ze względu na Orszak Trzech Króli).

7. Zachęcamy do wzięcia udziału w piątym Orszaku Trzech Króli, który wyruszy 6 stycznia o godz. 13.00 spod Domu Kultury (Szkoły) w Dubicy i zakończy się przy stajence w parku przed kościołem w Wisznicach.

8. Bóg zapłać mieszkańcom Łyniewa za zorganizowanie wczorajszej wizyty duszpasterskiej, za okazaną życzliwość i ofiary złożone na podczas kolędy, które w tym roku przeznaczamy w całości na malowanie wnętrza kościoła – 5890 zł. W tym tygodniu wizyta duszpasterska:

   * Poniedziałek 31.12 od godz. 9.00 – Rowiny (2 księży).

   * Środa 2.01: od godz. 9.00 – Dubica Górna od Wygody (1 ksiądz), od godz. 16.00 – ul. Ogrodowa (1 ksiądz).

   * Czwartek 3.01: od godz. 15.30 – ul Kraszewskiego (1 ksiądz).

   * Piątek 4.01 od godz. 9.00 - Dubica Dolna: od Mariana Zawadzkiego do Kazimierza Osipiuka(1 ksiądz), od Leona Osypiuka do Ireneusza Jakubiuka (1 ksiądz).

   * Sobota 5.01 od godz. 9.00 - Curyn (2 księży).

8. Duszpasterze parafii Wisznice serdecznie dziękują za modlitwę i wszystkie Świąteczne życzenia, a ks. proboszcz również za życzenia imieninowe.

9. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę: w Boże Narodzenie – 4525 zł. 26.12 na fundusz budujących się kościołów w naszej diecezji – 3389 zł.

10. W ostatnim dniach zmarł Jacek Makaruk (l. 39 ) z Dubicy – niech odpoczywa w pokoju wiecznym; pogrzeb we czwartek 3 stycznia, rodzinie składamy serdeczne współczucie.

11. Intencje Modlitwy na styczeń 2019 r.: * Ewangelizacyjna - Za ludzi młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując Maryję, odpowiadali na powołanie Pana, by przekazywać światu radość płynącą z Ewangelii. * Diecezjalna – W intencji młodzieży o owocne przeżycie Światowych Dni Młodzieży w Panamie. * Parafialna – Aby Duch Święty wzbudził w nas miłość do Kościoła i troskę o dobro naszej wspólnoty parafialnej.

12. Przypominamy, że dziś o godz. 17.00 w Dubicy rozpocznie się wspólne kolędowanie.