Ogłoszenia duszpasterskie:

2. Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2019r.

 

1. W przyszłą niedzielę 24 marca rozpoczynamy w naszej parafii ośmiodniowe Jubileuszowe misje święte. O godz. 7.30 będzie miała miejsce uroczysta inauguracja misji z przekazaniem duchowej opieki nad parafią księżom misjonarzom, następnie sprawowana będzie Msza święta z pierwszą nauką misyjną. Kolejne Msze święte będą o godz. 9.30, 11.30 i 17.00. Po Mszy świętej o godz. 17.00 wyruszy procesja za cmentarz, gdzie odbędzie się nabożeństwo za zmarłych, zakończone Apelem Jasnogórskim. Módlmy się w intencji misji, wszyscy bądźmy apostołami naszych misji świętych. Przyjdźmy wszyscy i pomóżmy innym przybyć!

2. W tym tygodniu przedstawiciele Rady Parafialnej i członkowie wspólnot doręczą do wszystkich domów i rodzin w parafii okolicznościowe foldery z programem misji i zaproszeniem na misje.

3. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami - tegorocznej modlitwie i zbiórce ofiar do puszek dla 2004 polskich misjonarzy i misjonarek pracujących w 99 krajach misyjnych świata towarzyszy hasło: „Misjonarze mocą Ducha”. W ciągu roku możemy pomagać naszym misjonarzom wysyłając SMS o treści MISJE na numer 72032 (koszt 2,46 zł. z VAT). Po Mszy świętej o godz. 11.00 będzie dziś spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców.

4. Jutro 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i całego Kościoła świętego, patrona rodzin, mężczyzn, zwłaszcza ojców, ludzi pracy i dobrej śmierci.

5. Cieszymy się i dziękujemy Bogu, że zbliżają się do końca prace związane z malowaniem wnętrza naszego kościoła; w minionym tygodniu rozpoczęliśmy również renowację polichromii w prezbiterium przy głównym ołtarzu, którą przeprowadzają absolwenci Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc w kościele w ostatnich dniach oraz składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na jego malowanie: bezimienna z Curyna – 400 zł, bezimienna z Wisznic – 500 zł.

6. Zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w Wielkopostnych nabożeństwach: Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 17.30 i Gorzkich Żali - w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00. Za pobożny udział w obu nabożeństwach, będąc w stanie łaski uświęcającej można uzyskać odpust zupełny.

7. Z racji naszych misji świętych prosimy o uporządkowanie wszystkich przydrożnych i przydomowych krzyży i kapliczek i przyozdobienie ich i naszych domów, zwłaszcza w Wisznicach, religijnymi dekoracjami (flagi, obrazy, plakaty).

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę – 2391 zł.

9. W sobotę 23 marca, o godzinie 16.30 w Dubicy odbędzie się spotkanie z posłem do parlamentu europejskiego, panem Mirosławem Piotrowskim . Temat: ,,Widziane z Brukseli wartości chrześcijańskie w Unii Europejskiej’’.

10. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: Stop demoralizacji naszych dzieci! Czy post to tylko smutne umartwienie? Wyjść z wiarą poza prywatność – czym jest apostolstwo świeckich? „Karnawał i Wielki Post po boliwijsku” – list ks. misjonarza Tomasza Denickiego z Boliwii.