Ogłoszenia duszpasterskie:

5. Niedziela Wielkiego Postu – 7 kwietnia 2019r.

 

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za Małżonków Złotych Jubilatów z Gminy Wisznice, którzy w roku 1966 i 1967 zawarli związek małżeński.

2. W sobotę 13 kwietnia o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie przygotowujące do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej dla dzieci klas III i ich rodziców.

3. Za tydzień 14 kwietnia Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, wspomnienie mesjańskiego wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy; zapraszamy przede wszystkim na Mszę świętą o godz. 11.00, którą poprzedzi procesja z palmami wokół kościoła, do kościoła przychodzimy z palmami.

4. Wdzięczni Panu Bogu za dar Parafialnych Jubileuszowych Misji Ewangelizacyjnych trwajmy w dobrych misyjnych postanowieniach - niech konkretnym owocem misji będzie nasze codzienne świadectwo wiary i zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej, np. przez czynny udział w liturgii, wstąpienie do wspólnot i ruchów istniejących w parafii czy założenie nowych Kół Żywego Różańca.

5. Dziś w naszej parafii odbywa się zbiórka do puszek dla pogorzelców, którzy wskutek pożaru stracili dom i dobytek: Ernesta Siwiaka z Dołholiski, parafia Rozwadówka i braci Oporowskich z Michałowa, parafii Wytyczno.

6. W przyszłą niedzielę taca na kwiaty do grobu Pańskiego w naszym kościele.

7. Zbliżają się do końca prace związane z malowaniem wnętrza kościoła – pozostało jeszcze odnowienie zakrystii, w której księża ubierają się do Mszy świętej i posprzątanie kościoła; liczymy, że wszystko zostanie ukończone w tym tygodniu. W ostatnim tygodniu została ukończona renowacja polichromii w głównym ołtarzu, przeprowadzona pod kierunkiem Jana Andrzejewskiego, absolwenta i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Koszt renowacji wyniósł 54846 zł.

8. Bóg zapłać za bezimienne ofiary na malowanie kościoła: 500 zł. i dwie po 100 zł.

9. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: „Przebaczenie jest łaską”, „Daj to, co możesz” – czym jest jałmużna, czy jałmużna to obowiązek?

10. W naszej parafii będzie organizowana schola młodzieżowa. Wszystkich chętnych, a szczególnie kandydatów do bierzmowania prosimy o kontakt z p. organistką. Serdecznie zapraszamy.

10. W Niedzielę Palmową parafia Żeszczynka organizuje Drogę Krzyżową po tzw. „Kościelnej Drodze” – jest to droga, którą prześladowani przez cara za wiarę tutejsi unici chodzili ze Stasiówki i Boginki Pańskiej do kościoła w Wisznicach. Uczestnicy nabożeństwa zgromadzą się o godz. 13.30 na parkingu przy kościele w Żeszczynce, skąd zostaną przewiezieni autokarem do miejsca rozpoczęcia Drogi. Trasa Drogi liczy ok. 10 km i zakończy się w Wisznicach.