Ogłoszenia duszpasterskie:

2. Niedziela Wielkanocna 28 kwietnia 2019r.

 

1. W dzisiejszą 2. Niedzielę Wielkanocną, kończącą oktawę Uroczystości Zmartwychwstania przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego, swoje patronalne Święto obchodzi Caritas. Taca na Caritas Diecezji Siedleckiej. W naszej parafii procesją eucharystyczną wokół kościoła, którą odprawimy po Mszy świętej o godz. 11.00, zakończymy doroczne 40-godzinne nabożeństwo.

2. We wtorek 30 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, zapraszamy do licznego i pobożnego uczestnictwa w nabożeństwach majowych w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele po Mszy świętej o godz. 11.00. Zachowajmy także i pielęgnujmy piękny zwyczaj śpiewania Litanii Loretańskiej przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (od godz. 17.00 Godzina święta, od 17.30 nabożeństwa majowe), pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

5. W piątek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski oraz Święto narodowe Konstytucji 3 maja (228. rocznicę jej uchwalenia). Msze święte o godz. 7.30, 11.00 i 17.00; zapraszamy przede wszystkim na Eucharystię w intencji naszej Ojczyzny o godz. 11.00, poprzedzoną okolicznościową akademią w parku przed kościołem. Pamiętajmy także o wywieszeniu na naszych domach biało-czerwonej flagi.

6. Spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed I spowiedzią i Komunią świętą w środę 1 maja po Mszy świętej o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca po Sumie adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

8. Biskup siedlecki Kazimierz Gurda zaprasza do udziału w Diecezjalnym Dniu Rodziny do Parczewa w niedzielę 12 maja.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary: w Wielki Piątek na Grób Pański w Jerozolimie – 3080 zł., w Uroczystość Zmartwychwstania – 5598 zł, w Poniedziałek Wielkanocny na KUL – 4121 zł., do puszek dla Janusza Zacharuka z Dubicy Górnej po pożarze domu – 5720 zł.

10. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi OSP Jedna Dubica zaprasza w dniu 3 maja na Majowe Śpiewanie w Dubicy o godz. 17.30 przy WDK.

11. Można jeszcze zapisywać się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu i Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w dniach 3-4 maja. Informacji udzielają i zapisy przyjmują p. Teresa Trochonowicz i p. Helena Petruczynik.

12. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

(Zapowiedź 2): Karol Maciejuk, kawaler zam. w Starej Kornicy, parafia Kornica i Iwona Maria Łaska, panna z Kol. Wisznice, parafii tutejszej.

(Zapowiedź 1):

  * Michał Gruszczyński, kawaler zam. w parafii św. Ludwika we Włodawie i Aleksandra Marta Kędrak, panna z Łukowa, parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

  * Bartosz Bartkowski, kawaler z Motwicy, parafii Motwica i Karolina Agata Tymoszuk, panna z Wygody, parafii tutejszej.

  * Mateusz Jaroszewicz, kawaler z Wisznic, ul. Fabryczna, parafii tutejszej i Angelika Własiuk, panna zam. w miejscowości Strzyniec, parafii Nrodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

  * Jakub Jerzy Rzucidło, kawaler z Krakowa, parafii św. Kingi w Krakowie i Katarzyna Agnieszka Kiryczuk, panna z Dubicy Dolnej, parafii tutejszej.

Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.

13. Intencje modlitwy na maj 2019 r.: * Ewangelizacyjna – Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla kontynentu. * Diecezjalna – W intencji przygotowujących się do święceń kapłańskich i o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. * Parafialna – W intencji dzieci, które przystąpią do I Komunii świętej.