Ogłoszenia duszpasterskie:

3. Niedziela Wielkanocna 5 maja 2019r.

 

1. W dzisiejszą 3 Niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12) (hasło to nawiązuje do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski i jego wołania na Placu Zwycięstwa w Warszawie: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”). Wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego – w tym roku czytana jest Ewangelia według św. Jana. Dlatego na zakończenie każdej Mszy świętej każdy z nas niech otrzyma „Chleb życia” pod postacią fragmentu Pisma świętego - z przygotowanych koszyczków weźmy kartkę z zaznaczonymi wersetami Ewangelii św. Jana. Po powrocie do domu odszukajmy ten tekst w Piśmie, uważnie odczytajmy i otwórzmy się na zawartą w nim moc Ducha Świętego, uczyńmy przedmiotem modlitwy i rachunku sumienia.

2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

3. Spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed I spowiedzią i Komunią świętą we wtorek 7 maja po Mszy świętej o godz. 18.00.

4. W środę 8 maja obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5. W sobotę 11 maja w naszej parafii obchodzony będzie Diecezjalny Dzień Akcji Katolickiej, o godz. 10.00 Eucharystia pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

6. Zachęcamy w przyszłą niedzielę 12 maja do wzięcia udziału w Diecezjalnym Dniu Rodziny w Parczewie.

7. W niedzielę za 2 tygodnie 19 maja w naszej parafii odbędzie się I Komunia święta, prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci pierwszokomunijnych.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary w Niedzielę Miłosierdzia dla Caritas Diecezji Siedleckiej – 3325 zł. Za tydzień w Niedzielę Dobrego Pasterza taca na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej.

9. Informujemy o kosztach przeprowadzonych ostatnich remontów: renowacja polichromii w prezbiterium nad głównym ołtarzem – 54846 zł., malowanie wnętrza kościoła – 97705 zł., wykonanie i założenie drewnianych obróbek na belki bocznych naw – 10862 zł. Łączna należność za renowację wnętrza kościoła - 163413 zł. została zapłacona pieniędzmi zebranymi podczas ostatniej kolędy, z ofiar na tacę, z ofiar indywidualnych od 22 osób na łączną sumę 4400 zł. i uzyskanych dzięki dofinansowaniu w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie - 59500 zł.; ponadto należność za wywóz śmieci z cmentarza wyniosła 7768 zł.

10. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

(Zapowiedź 3): Karol Maciejuk, kawaler zam. w Starej Kornicy, parafia Kornica i Iwona Maria Łaska, panna z Kol. Wisznice, parafii tutejszej.

(Zapowiedź 2):

  * Michał Gruszczyński, kawaler zam. w parafii św. Ludwika we Włodawie i Aleksandra Marta Kędrak, panna z Łukowa, parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

  * Bartosz Bartkowski, kawaler z Motwicy, parafii Motwica i Karolina Agata Tymoszuk, panna z Wygody, parafii tutejszej.

  * Mateusz Jaroszewicz, kawaler z Wisznic, ul. Fabryczna, parafii tutejszej i Angelika Własiuk, panna zam. w miejscowości Strzyniec, parafii Nrodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

  * Jakub Jerzy Rzucidło, kawaler z Krakowa, parafii św. Kingi w Krakowie i Katarzyna Agnieszka Kiryczuk, panna z Dubicy Dolnej, parafii tutejszej.

(Zapowiedź 1):

  * Damian Wołoszko, kawaler ze Studzianki, parafii Łomazy i Diana Rowińska, cywilnie rozwiedziona, zam. w Kolonii Wisznice, parafii tutejszej.

  * Michał Mateusz Pawluczuk, kawaler i Paulina Pytka, panna, oboje zam. w Lublinie, parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie.

  * Konrad Badurowicz, kawaler z Wisznic, ul. Zielona, parafii tutejszej i Anna Fijałkowska, panna z Janówka, parafii Kawęczyn (diecezja lubelska).

  * Łukasz Pukiś, kawaler z Wygody, parafii tutejszej i Dominika Hawryluk, panna z Roskoszy, parafii Hrud.

Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.