Ogłoszenia duszpasterskie:

4. Niedziela Wielkanocna 12 maja 2019r.

 

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Wypełnijmy go gorącą modlitwą o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii, oraz wspierajmy powołanych spośród nas: diakonów Krystiana Bajkowskiego i Alberta Paszkowskiego oraz przygotowującą się do złożenia pierwszych ślubów w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla Monikę Mackiewicz. Taca na utrzymanie WSD Diecezji Siedleckiej.

2. Jutro po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na pierwszy w tym roku różaniec fatimski.

3. W czwartek 16 maja przypada Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

4. Spotkanie dla dzieci klas III i ich rodziców przed I Komunią świętą (próba śpiewów) we wtorek 14 maja o godz. 16.45.

5. W przyszłą niedzielę 19 maja na Mszy świętej o godz. 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii świętej, z racji I Komunii nabożeństwo majowe zostanie odprawione po Mszy świętej o godz. 9.00.

6. Poświęcenie pól w Łyniewie w następną niedzielę o godz. 14.00.

7. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę w ostatnią niedzielę – 2420 zł.

8. Od godz. 16.00 w soboty otwarta jest Parafialna Kawiarenka.

9. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

(Zapowiedź 3):

  * Michał Gruszczyński, kawaler zam. w parafii św. Ludwika we Włodawie i Aleksandra Marta Kędrak, panna z Łukowa, parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

  * Bartosz Bartkowski, kawaler z Motwicy, parafii Motwica i Karolina Agata Tymoszuk, panna z Wygody, parafii tutejszej.

  * Mateusz Jaroszewicz, kawaler z Wisznic, ul. Fabryczna, parafii tutejszej i Angelika Własiuk, panna zam. w miejscowości Strzyniec, parafii Nrodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

  * Jakub Jerzy Rzucidło, kawaler z Krakowa, parafii św. Kingi w Krakowie i Katarzyna Agnieszka Kiryczuk, panna z Dubicy Dolnej, parafii tutejszej.

(Zapowiedź 2):

  * Damian Wołoszko, kawaler ze Studzianki, parafii Łomazy i Diana Rowińska, cywilnie rozwiedziona, zam. w Kolonii Wisznice, parafii tutejszej.

  * Michał Mateusz Pawluczuk, kawaler i Paulina Pytka, panna, oboje zam. w Lublinie, parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie.

  * Konrad Badurowicz, kawaler z Wisznic, ul. Zielona, parafii tutejszej i Anna Fijałkowska, panna z Janówka, parafii Kawęczyn (diecezja lubelska).

  * Łukasz Pukiś, kawaler z Wygody, parafii tutejszej i Dominika Hawryluk, panna z Roskoszy, parafii Hrud.

(zapowiedź 1):

  * Adrian Majewski, kawaler z Lublina, ul. Nałkowskich, parafii św. Jana Pawła II i Dominika Ułanowicz, panna z Wisznic, ul. Rowińska, parafii tutejszej.

  * Andrzej Rądkowski, kawaler z Łyniewa, parafii tutejszej i Sylwia Janiak, panna z Komarówki Podlaskiej parafii Komarówka Podlaska.

  * Jędrzej Paweł Chybowski, kawaler z Romanowa, parafii Motwica i Monika Agnieszka Żwiruk, panna z Kol. Wisznice, parafii tutejszej.

Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.

10. W najnowszym Echu Katolickim warto przeczytać: „Wymodlić powołanie”, Oblicza współczesnego antyklerykalizmu, „Bronimy narodowych interesów”, „Tabletowe dzieci” – jak niebezpieczne jest uzależnienie już małych dzieci jest od gier w sieci?