Ogłoszenia duszpasterskie:

6. Niedziela Wielkanocna 26 maja 2019r.

 

1. Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 odbywa się renowacja I Komunii świętej.

2. Poświęcenie pól: dziś o godz. 14.00 w Dubicy (rozpoczęcie od p. Rudków), o 14.30 w Rowinach, w środę 29 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 na Wygodzie, w piątek 31 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 – Kolonia Wisznice i Wisznice, w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 w Curynie.

3. Dziś odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego. W trosce o przyszłość i kształt życia w Ojczyźnie i Europie gorąco zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tych wyborach i głosowania zgodnego z prawym sumieniem – według nauczania i świadectwa życia św. Jana Pawła II; prosimy także o modlitwę o dobrą przyszłość Europy i naszej Ojczyzny.

4. Pamiętajmy, że dziś obchodzimy Dzień Matki, w sobotę 1 czerwca Dzień Dziecka.

5. W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W tym tygodniu 1 czerwca przypada pierwsza sobota miesiąca; w tym też dniu rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które w naszym kościele będą odprawiane: w dni powszednie o godz. 17.40, w niedziele po Mszy świętej po Mszy o godz. 11.00 (w najbliższą sobotę z racji ślubu - po Mszy świętej o godz.18.00).

7. W przyszłą niedzielę 2 czerwca Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego; z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę w ostatnią niedzielę – 2802 zł.; w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Od godz. 15.00 w niedziele otwarta jest Parafialna Kawiarenka - zapraszamy.

10 Z radością informujemy, że w niedzielę 23 czerwca pierwszą profesję zakonną – śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla w Poznaniu złoży nasza parafianka z Kolonii Wisznice - s. Monika Mackiewicz. Prosimy wszystkich o gorącą modlitwę w jej intencjach i za wszystkich powołanych do służby Bożej z naszej parafii oraz o nowe powołania.

11. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 (Zapowiedź 3):

  * Adrian Majewski, kawaler z Lublina, ul. Nałkowskich, parafii św. Jana Pawła II i Dominika Ułanowicz, panna z Wisznic, ul. Rowińska, parafii tutejszej.

  * Andrzej Rądkowski, kawaler z Łyniewa, parafii tutejszej i Sylwia Janiak, panna z Komarówki Podlaskiej parafii Komarówka Podlaska.

  * Jędrzej Paweł Chybowski, kawaler z Romanowa, parafii Motwica i Monika Agnieszka Żwiruk, panna z Kol. Wisznice, parafii tutejszej.

(Zapowiedź 2): Karol Henryk Dragan, kawaler z Dubicy Górnej, parafii tutejszej i Katarzyna Anna Niepogodzińska, panna z Horodyszcza, parafii Horodyszcze.

Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.

12. W najnowszym Echu Katolickim polecamy: Co nam zostało z dziedzictwa św. Jana Pawła II?, Z Maryją uwierzyć w moc Ewangelii” – rozmowę z mariologię Wincentym Łaszewskim, „Wspierajmy swoich” – kupując polskie produkty, wspierasz polskich przedsiębiorców, Materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca.

13. Intencje modlitwy na czerwiec 2019 r.: * Ewangelizacyjna – Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym. * Diecezjalna – O pokój w naszych sercach, Ojczyźnie i na świecie. * Parafialna -  

14. Zachęcamy młodzież do wyjazdu na Jerycho Młodych do Pratulina w dniach 14-15 czerwca. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

15. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dubicy zaprasza dzieci i rodziców z całej gminy Wisznice na Piknik Rodzinny, który odbędzie się dnia 31 maja od godz. 17.00 na placu przy szkole w Dubicy.