Ogłoszenia duszpasterskie:

            Niedziela 16 czerwca 2019 r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

     1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. O godz. 10.30 w kościele odbędzie się „mini koncert” pieśni i piosenki religijnej parafialnej scholi dziecięcej.

2. We wtorek 18 czerwca o godz. 17.00 zapraszamy dzieci na próbę sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała.

3. W środę 19 czerwca zakończenie roku szkolnego 2018/2019 - zapraszamy dziatwę szkolną, rodziców i nauczycieli na Mszę świętą o godz. 8.00, w czasie której dzieci i młodzież ponowią przyrzeczenia abstynenckie.

4. W czwartek 20 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 7.30. 9.00, 11.00 i 17.00. Pamiętajmy, że w Boże Ciało mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej, a nie tylko pójść na procesję. Zapraszamy przede wszystkim na główną Eucharystię o godz. 11.00, połączoną z procesją eucharystyczną ulicami Wisznic. Niech liczny, pobożny i czynny udział w niej będzie publicznym wyznaniem naszej wiary w żywą i prawdziwą obecność Chrystusa Pana w Najświętszym Sakramencie; prosimy o ubranie czterech ołtarzy, mieszkających przy drodze procesji o przyozdobienie domów religijnymi motywami; niech nie zabraknie dzieci w białych strojach do sypania kwiatów. Za udział w publicznym śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny. Prosimy, aby do kościoła na Mszę świętą i na procesję godnie i przyzwoicie się ubrać!

5. Prosimy o liczny udział w procesjach podczas trwania Oktawy Bożego Ciała (do czwartku 27 czerwca włącznie), którą będziemy odprawiać po Mszy świętej o godz. 18.00, w niedzielę 23 czerwca – po Mszy o godz. 9.00.

  6. Z radością informujemy, że w sobotę 22 czerwca podczas Mszy świętej, która    rozpocznie się o godz. 10.00 w katedrze siedleckiej, święcenia kapłańskie z rąk       biskupa Kazimierza Gurdy przyjmie nasz parafianin - diakon Krystian    Bajkowski, który od wczoraj wspólnie z innymi diakonami odprawia w Kodniu       tygodniowe rekolekcje. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji wszystkich      diakonów oraz zachęcamy, aby pojechać do Siedlec na święcenia kapłańskie.

7. W przyszłą niedzielę 23 czerwca o godz. 12.00 Prymicyjna Msza święta Krystiana Bajkowskiego. Natomiast w Poznaniu pierwsze śluby zakonne czystości, ubóstwa i posłuszeństwa w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla złoży nasza parafianka - s. Monika Mackiewicz. Dziękując dobremu Panu Bogu za dar ich powołań, nie przestawajmy za nich się modlić; módlmy się także o nowe powołania do służby Bożej i za kapłanów.

8. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 (Zapowiedź 3):

* Paweł Hołonowicz, kawaler z Szymanowa, parafii Łomazy i Angelika Alicja   Włostowska, panna z Wygody, parafii tutejszej.

  * Adrian Krzysztof Wójcik, kawaler z Hordzieży, parafii Serokomla i Julita       Patrycja Osiejuk, panna z Wisznic, ul. Rowińska, parafii tutejszej.

  * Marcin Hutniczak, kawaler z Suchej Beskidzkiej, parafii Nawiedzenia NMP     w Suchej Beskidzkiej i Agnieszka Kuć, panna z Wisznic, ul. Ogrodowa, parafii tutejszej.

  (Zapowiedź 2):

  * Sławomir Przybysz, kawaler z Kolonii Wisznice, parafii tutejszej i Alicja Bujnik, panna z parafii Żeszczynka.

  * Paweł Piotr Zaborniak, kawaler zam. w Oleszycach, parafii Oleszyce i     Aleksandra Szubarczyk, panna z Wisznic, ul. Kościelna, parafii tutejszej.

  Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących      pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.

  9. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 2166zł.; dziś zbiórka do puszek na KUL.

  10. W dniach 28-30 czerwca jest organizowany wyjazd z Wisznic do Łagiewnik (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego), Wadowic (rodzinne miasto Jana Pawła II) i Kalwarii Zebrzydowskiej (Sanktuarium Maryjne). Więcej informacji udziela i przyjmuje zapisy p. Teresa Trochonowicz (tel. 509-764-411).

11. W ostatnim Echu Katolikiem warto przeczytać: Eucharystia - najświętsza i          najcichsza Obecność Boga, „Św. Jan Paweł II jest z nami” – relację z obchodów       upamiętniających 20. rocznicę papieskiej wizyty w Siedlcach, Skąd tyle nienawiści           w naszym kraju wobec tego katolickie i polskie? Polecamy także „Miłujcie się”, a    dzieciom – „Promyczek Dobra” (z promyczkowym balonikiem) i „Mały          Promyczek” (z flagą na procesję Bożego Ciała).