Ogłoszenia duszpasterskie:

13. Niedziela zwykła 30 czerwca 2019 r.

 

1. We wtorek 2 lipca w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej, Matki Jedności w Sanktuarium w Kodniu odbędzie się Diecezjalny Dzień Chorego – o godz. 12.00 na Kalwarii Msza Święta w intencji chorych pod przewodnictwem biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca (od godz. 17.00 Godzina święta), pierwszy piątek i pierwsza sobota.

3. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku w Wisznicach odbędą się trzy turnusy wakacyjnych rekolekcji oazowych Ruchu Światło - Życie Diecezji Siedleckiej. W dzisiejszą niedzielę witamy uczestników pierwszego turnusu Oazy, na czele z duchowym opiekunem ks. Piotrem Osińskim, życzymy błogosławionego i owocnego pobytu w naszej parafii i miejscowości.

4. Zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanej parafialnej pielgrzymce na Jasną Górę w sobotę 6 lipca, podczas której podziękujemy Panu Bogu za dar Jubileuszowych Misji i zawierzymy naszą parafię Jasnogórskiej Pani i Królowej (odjazd autokarem do Częstochowy ok. godz. 5.30, wyjazd do domu po zakończeniu Apelu Jasnogórskiego ok. 21.30, przybliżony koszt 80 zł.). W związku z planowanym wyjazdem dziś po Mszy świętej o godz. 9.00 obędzie się spotkanie informacyjne z przedstawicielami bractwa zawierzenia.

5. Od kilku dni trwają wakacje – módlmy się za dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach, rodziców gorąco prosimy rodziców, aby podczas wakacji nie zaniedbali spoczywającego na nich obowiązku religijnego wychowania dzieci; pamiętajmy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej i zachowywania przykazań Bożych.

6. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

 (Zapowiedź 2):

  * Maciej Damian Bartkowski, kawaler zam. w Horodyszczu, parafii Horodysze i Patrycja Anna Gromysz, panna z Curyna, parafii tutejszej.

  * Maciej Dzyr, kawaler z Dawidów, parafii Gęś i Patrycja Natalia Abramek,       panna z Wisznic, ul. Kościelna, parafii tutejszej.

  * (Zapowiedź 1): Wojciech Koprianiuk, kawaler z Kożanowki, parafii Rossosz    i Paulina Grzomba, panna z Dubicy Dolnej, parafii tutejszej. 

  Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących      pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.

  7. Dziś odbywa się zbiórka do puszek dla prześladowanej chrześcijańskiej rodziny w Syrii.

  8. W ostatnim Echu Katolikiem polecamy: „Wciąż uczę się Kościoła i służenia         ludziom” – rozmowę z nowo mianowanym biskupem drohiczyńskim Piotrem   Sawczukiem, „Rozwód ma w sobie coś z zabójstwa” – o niepokojących   statystykach i wezwaniu do wierności małżeńskiej mimo wszystko mówi znany    teolog o. prof. Jacek Salij, Relację z pogrzebu ks. kanonika Krzysztofa Czyrki,          Zmiany kapłańskie w diecezji siedleckiej, Comiesięczne materiały formacyjne dla       Kół Różańcowych.

  9. W ostatnim tygodniu zmarła Marianna Dragan (l. 92) z Dubicy Dolnej – niech     odpoczywa w pokoju wiecznym, rodzinie składamy serdeczne współczucie.

  10. Intencje Modlitwy na lipiec 2019 r.: * Ewangelizacyjna – Aby politycy, uczeni           i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów; * Diecezjalna        O bezpieczeństwo dla wypoczywających na wakacjach i zachowanie wartości       chrześcijańskich przez dzieci i młodzież. * Parafialna – O upragniony deszcz na       nasze pola, błogosławieństwo Boże dla rolników i szczęśliwe zbiory.