Ogłoszenia duszpasterskie:

14. Niedziela zwykła 7 lipca 2019 r.

 

1. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. W czwartek 11 lipca przypada liturgiczne Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

3. W sobotę 13 lipca po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na kolejny różaniec fatimski.

4. Módlmy się za dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach, rodziców gorąco prosimy rodziców, aby podczas wakacji nie zaniedbali spoczywającego na nich obowiązku religijnego wychowania dzieci; pamiętajmy, że nie ma „wakacji” od codziennej modlitwy, uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej i zachowywania przykazań Bożych.

5. Bóg zapłać za ofiary zebrane w ostatnią niedzielę: na tacę - 2597 zł., do puszek dla rodziny w Syrii – 1298 zł.

6. Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się:

(Zapowiedź 3):

  * Maciej Damian Bartkowski, kawaler zam. w Horodyszczu, parafii Horodysze i Patrycja Anna Gromysz, panna z Curyna, parafii tutejszej.

  * Maciej Dzyr, kawaler z Dawidów, parafii Gęś i Patrycja Natalia Abramek,       panna z Wisznic, ul. Kościelna, parafii tutejszej.

  * (Zapowiedź 2): Wojciech Koprianiuk, kawaler z Kożanówki, parafii Rossosz    i Paulina Grzomba, panna z Dubicy Dolnej, parafii tutejszej. 

  Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących      pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.        

7. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Relację z Diecezjalnego Dnia    Chorego w Kodniu, W pielgrzymce doświadczamy bliskości Pana Boga i          wspólnoty Kościoła – przed nami 39. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę,         Św. Maria Goretti, 12-letnia męczennica, śmiertelnie zraniona nie dbała o siebie,       lecz myślała o zbawieniu swego zabójcy, Można uniknąć wielu wybuchów i niepotrzebnych słów.

  8. Intencje Modlitwy na lipiec 2019 r.: * Ewangelizacyjna – Aby politycy, uczeni   i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów; * Diecezjalna        O bezpieczeństwo dla wypoczywających na wakacjach i zachowanie wartości       chrześcijańskich przez dzieci i młodzież. * Parafialna – O upragniony deszcz na       nasze pola, błogosławieństwo Boże dla rolników i szczęśliwe zbiory.