Ogłoszenia duszpasterskie:

15. Niedziela zwykła 14 lipca 2019 r.

 

1. We wtorek 16 lipca obchodzimy wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).

2. Módlmy się za dzieci i młodzież przebywającą na wakacjach, rodziców gorąco prosimy rodziców, aby podczas wakacji nie zaniedbali spoczywającego na nich obowiązku religijnego wychowania dzieci; pamiętajmy, że nie ma „wakacji” od codziennej modlitwy, uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej i zachowywania przykazań Bożych.

3. W przyszłą niedzielę 21 lipca rozpoczyna się 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa połączony z misyjną Akcją św. Krzysztof – w podziękowaniu Panu Bogu za szczęśliwą jazdę bez wypadku ofiarujemy 1 grosz za 1 kilometr podróży na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. W naszej parafii błogosławieństwo samochodów i innych pojazdów oraz zbiórka na środki transportu dla misjonarzy odbędzie się po Mszy świętej o godz. 9.00.

4. Za kilkanaście dni rozpocznie się 39. Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę, prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymki i gorąco zachęcamy do udziału w niej wielu naszych parafian.

5. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę w ostatnią niedzielę – 2588 zł. oraz dwie bezimienne ofiary: 100 i 500 zł. na potrzeby parafii.

6 Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się: Wojciech Koprianiuk, kawaler z Kożanówki, parafii Rossosz i Paulina Grzomba, panna z Dubicy Dolnej, parafii tutejszej (zapowiedź 3).Otoczmy ich naszą modlitwą, kto by wiedział o przeszkodach istniejących pomiędzy nimi, zobowiązany jest o tym powiadomić tutejszych duszpasterzy.    

7. W ostatnim Echu Katolickim warto przeczytać: Samorządowa Karta Rodziny i inne społeczne inicjatywy w obronie małżeństwa i rodziny, „Co może maluczka wiara” – jak dzieci przyczyniają się do uświęcenia rodziców, „Bez Różańca nie ma życia” – świadectwo o mocy modlitwy różańcowej, „Wstyd się wstydzić” – jesteśmy dumni z tego, czego winniśmy się wstydzić.